خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جهاد تبیین و نشر معارف حسینی هدف کاروان پیاده مشهد-کربلا است

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 15:12
سخنگوی کاروان پیاده مشهد- کربلا گفت: اعضای کاروان پیاده مشهد به کربلا با هدف جهاد تبیین و نشر معارف حسینی؛ امسال برای بیست و سومین سال پیاپی از مشهد مقدس تا کربلای معلی را با پای دل طی خواهند کرد.
كاروان،مشهد،پياده،زائران،حسيني،مسير،مراسم،معلي،كربلاي،كربلا، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، مهدی ارجمند درباره اهداف این کاروان، گفت: جهاد تبیین و نشر معارف حسینی مهمترین هدف کاروان پیاده مشهد کربلا است.
وی افزود:کاروان پیاده مشهد – کربلا یک کاروان مردمی و وابسته به مجتمع اسلامی حضرت بقیه‌‌الله الاعظم مشهد مقدس است که امسال برای بیست و سومین سال متوالی، با هدف نشر معارف حسینی، مسیر مشهد تا کربلای معلی را با پای پیاده طی می‌کنند.
سخنگوی کاروان پیاده مشهد- کربلا تصریح کرد:این کاروان 23 سال پیش به همت تعدادی از نوجوانان و جوانان حاشیه شهر مشهد در شهرک شهید رجایی، بنیان نهاده شد و اولین بار، 23 سال پیش از زائران و علاقه‌مندان سفر به کربلای معلی برای حضور در این کاروان دعوت به عمل آمد و به لطف خدا موفق به طی مسیر 2500 کیلومتری مشهد به کربلا با پای پیاده شدند.
ارجمند اضافه کرد: با توجه به تجربه موفق این کاروان و استقبال مردم و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت از این حرکت بزرگ و معنوی، تصمیم بر این شد تا فرآیند ثبت نام و اعزام زائران علاقه‌مند به حضور در این کاروان پیاده در سال‌های بعد نیز ادامه یابد و به همین منظور با هماهنگی با وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری‌های استان‌ها و شهرهای مسیر عبور کاروان، برنامه‌ریزی منسجم‌تری برای اعزام زائران کارون پیاده انصار الحسین (ع)، انجام شد و سال‌های متوالی این حرکت معنوی ادامه یافت.
زائران این کاروان در بدو ورود به هر شهر یا استان با استقبال بسیار خوب مردم و عاشقان حسینی روبه رو می‌شوند.
سخنگوی کاروان پیاده مشهد-کربلا ادامه داد: همه ساله آیین بدرقه و نیز استقبال از این کاروان در مشهد مقدس برگزار می‌شود که سال‌های متمادی سخنران اصلی مراسم بدرقه این کاروان، شهید آیت‌الله رئیسی بود.
وی یادآور شد: امسال نیز کاروان پیاده انصار‌الحسین (ع)، برای بیست‌و سومین سال متوالی و به یادبود «شهید جمهور» روز جمعه 25 خرداد با بدرقه مردم و مسئولان مشهد، حرکت معنوی خود را آغاز و مسیر مشهد مقدس تا کربلای معلی را با پای پیاده طی خواهند کرد.
ارجمند اضافه کرد: سخنران این مراسم حجت‌الاسلام مروی؛ تولیت آستان‌قدس رضوی است و حاج محمود کریمی در این مراسم به مداحی و مرثیه‌سرایی خواهد پرداخت.
وی افزود: اعضای این کاروان از پنج استان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و خوزستان عبور می‌کنند و از مرز شلمچه وارد خاک عراق خواهند شد.
این کاروان طولانی‌ترین مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی را طی می کند.
سخنگوی کاروان پیاده مشهد-کربلا با بیان اینکه این کاروان به هیچ دستگاه، سازمان، حزب، جناح و گروهی وابسته نیست خاطرنشان کرد: این کاروان، یک کاروان مردمی به حساب می‌آید که تمامی هزینه‌های مربوط به برگزاری مراسم و اعزام کاروان از سوی زائران و اعضای کاروان و تعدادی از خیرین تامین می‌شود.
بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کاروان پیاده انصار‌الحسین (ع)، چند روز مانده به اربعین حسینی به کربلای معلی خواهند رسید و نائب‌الزیاره مردم شریف ایران، شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت خواهند بود.
این مراسم روز جمعه 25 خرداد و هم زمان با قرائت دعای پرفیض ندبه در محل مجتمع اسلامی بقیه‌الله مشهد واقع در شهرک شهید رجایی، روبه‌روی حر 23 برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/282