سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

توانمندی متخصصان ایرانی در تعمیر دکل‌های حفاری دریایی‌ - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 14:31
دکل حفاری سحر 1 متعلق به شرکت حفاری شمال جهت انجام تعمیرات اساسی وارد حوض خشک ایزوایکو شد.
حفاري،شركت،دكل،تعميرات،شمال،نفت،داخلي،ايزوايكو،چاه،مديرعامل، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، دکل حفاری سحر 1 پس از 13 سال فعالیت مستمر در حوزه نفت جهت انجام تعمیرات اساسی وارد حوض خشک ایزوایکو شد تا به دست توانمند متخصصان داخلی تعمیرات لازم بر روی آن انجام شود.
سلمان ضربی مدیرعامل ایزوایکو در حاشیه این مراسم گفت: تعمیرات اساسی این دکل که از امروز آغاز شده و دومین تجربه ‌ایزوایکو‌ با شرکت حفاری شمال است.
مدیرعامل ایزوایکو در ادامه بیان داشت: برآورد تعمیرات اساسی دکل‌های حفاری دریایی 10 میلیون دلار است که با استفاده از توان داخلی می‌توان در شرایط فعلی این میزان را درجاهای حساس‌تر به‌کار گرفت.
وی اقدام اعضای هیات مدیره شرکت حفاری شمال در اعتماد به توان داخلی را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: با تکیه بر توان بومی بهترین عملکرد را از خود نشان خواهیم داد.
مدیرعامل ایزوایکو عنوان کرد: تعمیرات اساسی دکل سحر 1 ظرفیت خوبی را در حفاری ایجاد خواهد کرد، ضمن اینکه تعمیرات آن با توان داخلی از خروج ارز جلوگیری کرده و اشغال و ارتقای تکنولوژی را به همراه دارد.
.
وی ادامه داد: امروز به طور همزمان عملیات روی دکل دنا هم توسط ایزوایکو آغاز می‌شود و امیدواریم این اقدام شروع مجدد خوبی باشد تا سایر شرکت‌ها هم به توان داخلی اعتماد کنند.
علیرضا سلمان زاده مدیرعامل شرکت حفاری شمال گفت: با اعتماد به توانمندی‌های داخلی عملیات تعمیرات اساسی دکل سحر 1 به شرکت داخلی ایزوایکو واگذار شد و حتی در مقایسه با شرکت‌های خارجی هم می‌توانستیم آن را به‌عنوان گزینه اصلی انتخاب کنیم.
وی گفت: این شرکت 9 دکل در خشکی و 3 دکل دریایی دارد که در صنعت نفت و تکمیل چاه‌های نفت پروژه‌های متنوعی را انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: دکل سحر 1 بعد از حدود 13 سال فعالیت موثر و حضور پرتوان در صنعت نفت، وارد مرحله تعمیرات اساسی شد تا بعد از آن بتوانیم پرتوان‌تر وارد عرصه شویم.
650 میلیون دلار پروژه جدید توسط شرکت حفاری شمال
علیرضا سلمان‌زاده مدیرعامل شرکت حفاری شمال همچنین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس گفت: این شرکت در 8 ماه گذشته با اعتماد کارفرمایان توانسته 650 میلیون دلار پروژه جدید برای انجام تحویل بگیرد.
وی افزود: ما پروژه حفاری 9 حلقه چاه درون میدانی را در پارس جنوبی در دست اقدام داریم که فعالیت های مهندسی و سفارش کالای آن انجام شده و در تیر و مرداد دکل حفاری برای انجام عملیات در پارس جنوبی مستقر خواهد شد.
حفر این 9 حلقه چاه در حل مشکل ناترازی گاز توسط کارفرما و شرکت حفاری شمال کمک شایانی خواهد بود.
مدیرعامل شرکت حفاری شمال تصریح کرد: در فعالیت‌های اکتشافی، 2 دکل خشکی در میادین رامشیر و تخته مشغول عملیات حفاری اکتشافی هستند، در شرکت نفت فلات قاره هم در حال انجام تعمیرات چاه ها و انجام عملیات حفاری در میادین شرکت نفت فلات قاره هستیم.
پروژه دیگری در اروندان و در میادین مشترک غرب کارون داریم که در آنجا کار تعمیرات 6 حلقه چاه و حفاری جدید را برعهده گرفته‌ایم.
.
وی ادامه داد: در بحث مارون و گلخاری در ماه های گذشته 6 حلقه چاه را تحویل کارفرما دادیم که با تولید نفت خام از این چاه ها ما نیز سهمی در حوزه نفت کشور ایفا و به کشور ادای دین کرده‌ایم، پیش بینی می کنیم فعالیت تحت الارضی پروژه مارون تا انتهای سال به پایان برسد و بحث سطح الارض آن را ادامه خواهیم داد.
سلمان‌زاده در پایان سخنانش گفت: در حوزه خزر در رودسر هم بسترشناسی انجام می‌دهیم و در صورت انعقاد تفاهمات لازم دکلی که در شمال کشور داریم برای انجام این پروژه و انجام عملیات اکتشافی در حوزه رودسر دریای خزر اعزام خواهیم کرد.
انتهای پیام/864/.