خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 27 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تجربه موفق فدراسیون ووشو در میزبانی آسیایی کوراش بانوان

تسنیم | ورزشی | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 14:30
رقابت های کوراش قهرمانی آسیا در بخش بانوان و آقایان در شرایطی به میزبانی کشورمان برگزار شد که فدراسیون ووشو در میزبانی مسابقات بانوان تجربه خوبی را رقم زد.
كشورمان،بانوان،ميزباني،رويدادهاي،رقم،مسابقات،برگزاري،ورزشي،تيم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیزدهمین دوره رقابت‌های کوراش قهرمانی آسیا طی روزهای 19 و 20 خرداد ماه سال جاری به میزبانی کشورمان و در سالن دوازده هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شد.در این رقابت‌ها تیم بانوان کشورمان با کسب دو مدال طلا، سه نقره و سه برنز پس از ازبکستان به مقام نایب قهرمانی رسید و در ادامه تیم مردان کشورمان نیز با کسب یک مدال طلا، پنج نقره و یک برنز همانند تیم بانوان در جایگاه دوم مسابقات قرار گرفت.
فارغ از بررسی فنی عملکرد ملی‌پوشان در این مسابقات، نکته مهم میزبانی یک رویداد بین‌المللی در بخش بانوان بود.
مسابقاتی که طبق گفته مسئولان فدراسیون ووشو جز معدود رقابت‌های بین‌المللی بود که از صفر تا صد برگزاری آن توسط بانوان انجام شد و بانوان کشورمان به خوبی از عهده برگزاری آن بر آمدند و تجربه خوبی را در این زمینه رقم زدند.
اتفاقی که قطعاً جز تجربه‌های نخست میزبانی رویدادهای بین‌المللی توسط بانوان در کشورمان بود و در آینده می‌تواند باعث شود تا شاهد برگزاری دیگر رویدادهای بین‌المللی حتی در رشته‌های دیگر نیز در کشورمان باشیم.
از طرفی بانوان کشورمان نیز بار دیگر توانایی‌های خود را اثبات کردند و نشان دادند در صورت اعتماد بیشتر می‌توانند اتفاقات بزرگتری را نیز رقم بزنند.
همچنین میزبانی رویدادهای بین‌المللی از سیاست‌های وزارت ورزش کشورمان است و سیدمحمد شروین اسبقیان نیز در اختتامیه این مسابقات روی این موضوع تاکید کرد.
سیاستی که با توجه به تجربه موفق فدراسیون ووشو در برگزاری مسابقات بانوان می‌تواند در آینده به وزارت ورزش کشور و سایر فدراسیون‌ها کمک کند تا برای میزبانی رویدادهای مهم اقدام کنند و خاطرات خوبی را برای کشورها رقم بزنند.
از طرفی فعال شدن فدراسیون‌های کشورمان در بحث میزبانی از رویدادهای بین‌المللی می‌تواند در بحث دیپلماسی ورزشی نیز اتفاقاتی خوبی را برای کشورمان رقم بزند تا جایگاه‌ها فدراسیون‌های ورزشی کشورمان را در مجامع آسیایی و بین‌المللی ارتقا بدهد.
انتهای پیام/