سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مقاومت: آمریکا درحال فریب افکار عمومی درباره آتش‌بس است - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 13:54
کمیته های مقاومت فلسطین با محکوم کردن ادعاهای پوچ بلینکن علیه حماس درباره آتش بس در غزه اعلام کردند که دولت آمریکا و وزیر خارجه آن به حمایت از رژیم اشغالگر و جنایات آن ادامه داده و مانع توقف جنگ غزه می شوند.
آمريكا،غزه،فلسطين،حماس،رژيم،نوار،مقاومت،توافق،خارجه،وزير،تجاوزات

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دفتر رسانه‌ای کمیته‌های مقاومت فلسطین در واکنش به ادعاهای «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا مبنی بر مانع تراشی حماس در روند آتش بس در غزه اعلام کرد: دولت آمریکا و وزیر خارجه آن مانع واقعی در رسیدن به توافق برای توقف جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه هستند.
در بیانیه دفتر رسانه‌ای کمیته‌های مقاومت فلسطین به این منظور آمده است: مقاومت در برابر هیچ فشاری تسلیم نمی‌شود و موضع آن ثابت و قاطع است.
هر توافق و معامله‌ای باید منجر به توقف کامل تجاوزات و جنایات اشغالگران علیه غزه شود.
این نهاد وابسته به مقاومت فلسطین تاکید کرد: ادعاهای پوچ اخیر بلینکن نشان می‌دهد که دولت آمریکا همچنان در تلاش برای فریب افکار عمومی جهان است.
دولت آمریکا همچنان به حمایت‌های خود از تجاوزات رژیم اشغالگر علیه مردم فلسطین ادامه می‌دهد و بعد از کشتار وحشیانه‌ای که این رژیم در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه به راه انداخت، صهیونیست‌ها را تشویق کرد.
آنتونی بلینکن روز گذشته در سخنانی مدعی شد که اسرائیل هم اکنون با آتش بس سه مرحله‌ای و تبادل اسرا موافقت کرده و این حماس است که مانع نهایی شدن توافق می‌گردد و باید این جنبش را تحت فشار قرار داد.
درحالی که هفته گذشته «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا یک طرح مبهم برای آتش‌بس در غزه ارائه داد و مدعی شد این پیشنهاد اسرائیل است، خود صهیونیست‌ها واکنش منفی به آن نشان دادند، در همین زمینه «غازی حمد» از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی درباره اخبار منتشرشده در خصوص توافق آتش‌بس در نوار غزه اعلام کرد: ما تاکنون موضع صریح و دقیقی از رژیم صهیونیستی درباره برقراری آتش‌بس ندیده‌ایم و به میانجی‌ها ابلاغ کردیم اگر بحث آتش‌بس دائمی و عقب‌نشینی کامل اشغالگران از نوار غزه وجود داشته باشد، به مذاکرات برمی‌گردیم.
اسامه حمدان، از رهبران ارشد حماس هم با تأکید بر اینکه دغدغه اصلی حماس، توقف تجاوزات اشغالگران علیه مردم فلسطین است گفت: آمریکا اگر در ادعای خود برای آتش‌بس جدی باشد باید حمایت نظامی از رژیم اشغالگر را متوقف کند و یا دست‌کم آن را کاهش دهد.
وی درباره سفر مجدد «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی گفت: اگر وزیر خارجه آمریکا بیاید و فکر کند که حضور او در اراضی اشغالی، ما را تحت فشار قرار خواهد داد، دچار توهم است.
انتهای پیام/