خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رایزنی علی باقری با وزیر خارجه آفریقای جنوبی

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 13:13
سرپرست وزارت امور خارجه ایران در ادامه رایزنی های دوجانبه خود در روسیه با وزیر خارجه آفریقای جنوبی دیدار و گفتگو کرد.
خارجه،بريكس،ركن،امور،ايران،باقري،وزراي

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز سه‌شنبه با نالدی پاندور وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در حاشیه نشست وزرای امور خارجه بریکس با کشورهای در حال توسعه در شهر نیژنی نووگورود روسیه دیدار و گفتگو کرد.
باقری روز گذشته در نشست وزرای خارجه گروه بریکس در این شهر شرکت و سیاست ایران را تشریح کرد.
سرپرست وزارت خارجه در این نشست گفت: پیوستن اعضای جدید از اول ژانویه 2024، نشانه‌ای بارز از قدرت فزاینده این‌گروه و نقش درخشان آن در حل مسائل مبرم بین‌المللی است.
گسترش بریکس نقطه‌ عطفی را رقم‌ زده که آثار آن قطعا در آینده‌ای نه‌ چندان‌ دور، قابل مشاهده خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو جدید؛ مسئولانه در همه رویدادها و برنامه‌های آن در هر سه رکن: سیاسی ـ امنیتی، اقتصادی ـ مالی و فرهنگی ـ مردمی حضور فعال و مبتکرانه‌ای داشته و اعتقاد دارد که با اراده‌ جمعی و اولویت‌ بندی برنامه‌ها، خواسته‌ها و نیازهای مشترک در هر سه رکن، بویژه در رکن اقتصادی ـ مالی، می‌توان موفقیت بریکس را تضمین کرد و اهداف آن‌ را با سرعت بیشتری پیش برد
انتهای پیام/