خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طالبان: جزایر قدرت در افغانستان از بین رفته است

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 13:13
معاون وزارت مرزها، اقوام و قبایل حکومت طالبان اظهار داشت جزایر قدرت در افغانستان از بین رفته است و کسانی که قصد نابودی افغانستان را دارند به اهدافشان نخواهند رسید.
افغانستان،اسلامي،قبايل،معاون،نظام،مرزها،اقوام

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمدعلی جان احمد» معاون وزارت مرزها، اقوام و قبایل در نشستی در کابل گفت جزایر قدرت در افغانستان به پایان رسیده و آنانی که قصد نابودی افغانستان را دارند، به اهدافشان نخواهند رسید.
معاون جرگه‌ها و هماهنگی امور قبایل این وزارتخانه در نشست گشایش سیستم حضور و غیاب الکترونیکی به دانش‌آموزان چند مرکز آموزشی گفت: «زورگویی و قوم پرستی در کشور پایان یافته و همه افغان‌ها زیر چتر یک نظام اسلامی زندگی می‌کنند».
در ادامه مراسم، «عبدالمتین رحیم‌زی» رئیس بخش فناوری وزارت مرزها، اقوام و قبایل نیز اظهار داشت تمامی مرزهای افغانستان مصون است و به هیچکس اجازه فعالیت‌ مخرب و ضد حاکمیت داده نمی‌شود.
پیش از این نیز عبدالکبیر معاون سیاسی نخست وزیر طالبان گفته بود: در نظام اسلامی هیچ نوع تبعیض، تعصب و قوم‌گرایی جایی ندارد و هدف اساسی خدمتگذاری به مردم است.
وی تاکید کرده بود: افغانستان و نظام اسلامی متعلق به تمام افغان‌ها است و در پرتو شریعت اسلامی، عدالت برای همه به گونه یکسان اجرا می‌گردد.
انتهای پیام/.