خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پتروشیمی‌های بوشهر به مصوبات سفر رئیس‌جمهور عمل نکردند - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 12:53
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه پتروشیمی های مستقر در استان بوشهر مصوبات اول و دوم رئیس جمهور اجرایی نکرده اند، گفت: اگر مصوبات اجرایی نشود برای مدیران عامل شرکت های پتروشیمی مربوطه پرونده کیفری تشکیل و برخورد می شود.
بوشهر،استان،مصوبات،رئيس،دادگستري،جمهور،پتروشيمي،سفر

مهدی مهرانگیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به نشست با بانک‌های توسعه‌ای استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر اظهار داشت: در این نشست عدم اجرای مصوبات سفر اول و دوم رئیس جمهور شهید از سوی شرکت‌های پتروشیمی مستقر در استان بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مصوباتی از سوی رئیس جمهور شهید و معاون اول ریاست جمهوری به استان بوشهر ابلاغ شده است، گفت: بر اساس این ابلاغیه پتروشیمی‌های مستقر در استان بوشهر موظف هستند برخی از منابع مالی و اعتباری خود را در بانک‌های توسعه‌ای سپرده‌گذاری تا این بانک‌ها در قالب تسهیلات به مردم استان بوشهر پرداخت کنند.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: متأسفانه پتروشیمی‌ها به مصوبات سفر اول و دوم رئیس جمهور عمل نکرده‌اند و دادگستری استان بوشهر از 2 جهت وارد شده است.
دادگستری استان بوشهر از باب مسئولیت‌های اجتماعی و حقوق عامه وارد عمل شده است.
دادگستری هر جا احساس کند حقوق مردم تضییع می‌شود موظف است بر اساس قانون ورود پیدا کند.
وی تأکید کرد: به شرکت‌ها و صنایع پتروشیمی استان بوشهر تذکر داده می‌شود که مصوبات سفر اول و دوم رئیس جمهور به استان بوشهر باید اجرایی کنند، جایی که منفعت می‌برند باید جاهایی هم هزینه کنند هر چند در این عملیات هزینه نیست و پتروشیمی‌ها موظف هستند در بانک‌های یاد شده سپرده‌گذاری کنند و سود سپرده‌گذاری به جای اینکه در دیگر استان‌ها دریافت کنند سود قانونی از بانک‌های توسعه‌ای استان دریافت کنند تا این بانک‌های توسعه‌ای منابعی داشته باشند و تسهیلاتی به مردم استان بوشهر پرداخت کنند.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به مصوبات این نشست با حضور معاون استاندار و مدیران شعب بانک‌های توسعه‌ای ادامه داد: این مصوبات به مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی مربوطه ابلاغ می‌شود و ان‌شاءالله این پتروشیمی‌ها باید مصوبات اجرایی کنند و این مهم اختیاری نیست.
مهرانگیز اضافه کرد: دادگستری استان بوشهر ضمن پیگیری تحقق مصوبات سفر رئیس جمهور شهید و حقوق عامه اگر خدای نکرده پتروشیمی‌ها مصوبات انجام ندهند، بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی و حقوق عامه برای مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی مربوطه پرونده کیفری تشکیل و برخورد می‌شود.
انتهای پیام/190