خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 24 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح 200 کیلومتر بزرگراه به همت دولت در سیستان وبلوچستان

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 12:53
مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: به همت دولت سیزدهم 200 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی به همراه چهار پل بزرگ نهراب، شیله، ماشکید و افضل آباد با اعتبار 3310 میلیارد تومان در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل به بهره براری رسید.
استان،بلوچستان،سيستان،كيلومتر،بزرگراهي،بزرگراه،توسعه،زيرپوشش ...

عطاءاله اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: به همت دولت سیزدهم 200 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی به همراه چهار پل بزرگ نهراب، شیله، ماشکید و افضل آباد با اعتبار 3310 میلیارد تومان در محدوده شهرهای زیرپوشش این اداره کل به بهره‌براری رسید.
مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان افزود: استان سیستان و بلوچستان در بسیاری از شاخص‌های توسعه از جمله شاخص بزرگراهی جزو استان‌های محروم کشور بوده است این وضعیت طولانی شدن زمان سفر و به تبع آن افزایش هزینه و مصرف سوخت را به دنبال داشته است و از سوی دیگر با توجه به تردد وسایط نقلیه به ویژه سنگین در محور چابهار- میلک و سایر محورهای ترانزیتی به صورت رفت و برگشت احتمال تصادفات رخ به رخ در راه‌های این استان بالاست.
وی ادامه داد: در این راستا دولت سیزدهم برای رفع عقب‌ماندگی‌های مزمن تاریخی استان در فاصله کمتر از سه سال فعالیت خود توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و شبکه بزرگراهی را در دستور کار قرار داد و امروز هر ناظر منصفی که در راه‌های استان تردد کرده باشد، اذعان می‌کند که سیستان و بلوچستان تبدیل به کارگاه بزرگ راهسازی شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان هزینه احداث هر کیلومتر بزرگراه در این استان را حدود 400 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان تنها استان متصل به آب‌های آزاد از طریق بندر چابهار، تنها استان با بیش‌از یک‌هزار و 400 کیلومتر مرز آبی و خشکی بوده و در مسیر دو کریدور از سه کریدور در ترانزیت بزرگ جهان قرار داشته که همه این ظرفیت‌ها موقعیت مناسب و راهبردی در تجارت و ترانزیت بین‌المللی به آن داده که استفاده از این ظرفیت ها برای توسعه استان نیازمند تکمیل هر چه سریعتر شبکه بزرگراهی است تمام تلاش خود را برای تسریع در بهره‌برداری از پروژه‌های این حوزه به کار بسته ایم.
اکبری تاکید کرد: به‌رغم تنگناهای مالی و فشارهای اقتصادی ناشی از شرایط تحریم، در حال حاضر 150 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در محدوده شهرهای زیرپوشش این اداره کل به صورت همزمان در حال اجراست و حتی اجازه نداده‌ایم با وجود بدهی کلان مالی یک مورد از این پروژه‌ها تعطیل شود.
انتهای پیام/