خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجرای طرح « پنج‌شنبه‌های گردشگری» در گرگان - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 12:53
شهردار گرگان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه اجرای طرح « پنج شنبه های گردشگری» از اجرای این طرح برای اهالی محلات کم برخوردار خبر داد.
گرگان،گردشگري،شهر،طرح،شهروندان،تاريخي،حوزه،فرهنگي،قرار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سیدمحمدرضا سیدالنگی صبح امروز در مراسم انعقاد تفاهمنامه و رونمایی از طرح پنجشنبه‌های گردشگری اظهار کرد: گرگان حدود 60 اثر طبیعی و تاریخی ثبت شده دارد و مدیریت شهری گرگان یکی از رویکردهای خود را شناساندن این جاذبه‌های و تقویت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری تعیین کرده است.
شهردار گرگان خاطرنشان کرد: با وجود اینکه سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از شهر گرگان عبور می‌کنند اما مدت اقامت مسافران و گردشگران در این شهر پایین بوده و نیاز است تا برای ماندگاری مسافران برنامه ریزی کنیم.
وی گفت: پروژه‌های گردشگری مانند شهربازی مدرن گرگان، پروژه لوتوس، بازار موزه هفت شهر و چندین فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری مانند هتل ناهارخوران از جمله پروژه‌هایی است که با هدف ایجاد زیرساخت‌ها و ماندگاری مسافر در دستور کار قرار دارد.
سیدالنگی بیان کرد: هنوز بخش زیادی از شهروندان گرگانی نیز با جاذبه‌ها و آثار طبیعی و تاریخی این شهر آشنا نیستند و مدیریت شهری با راه اندازی نخستین اتوبوس گردشگری شمال کشور در روزهای گذشته، سعی می‌کند تا زمینه آشنایی شهروندان را با این جاذبه‌ها فراهم کند.
وی درباره طرح پنجشنبه‌های گردشگری نیز گفت: این طرح با محوریت قرارگاه جهادی محلات شهرداری گرگان و با اولویت قرار دادن ساکنان محله‌های محروم و کم برخوردار اجرایی خواهد شد.
شهردار گرگان گفت: در این طرح دستگاه‌های دیگری از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی، حوزه هنری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و دیگر دستگاه‌ها مشارکت دارند.
در این طرح قرار است شهروندان ساکن محله‌های محروم و کم برخوردار، یک روز در هفته به صورت رایگان از جاذبه‌های تفریحی و تاریخی شهر گرگان و موزه‌ها بازدید کنند و در سینما به تماشای فیلم بنشینند.
همچنین با محوریت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی نیز برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوع، شادمانه‌ها و غیره در این محله‌ها برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/582/.