خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 24 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روز 249 طوفان الاقصی| تصویب قطعنامه آمریکا برای آتش‌بس غزه - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 12:13
درحالی که آمریکا و رژیم صهیونیستی به فرافکنی درباره پیشنهادات مربوط به آتش بس در غزه ادامه داده و موضع دقیقی در این زمینه اتخاذ نکرده اند، شب گذشته قطعنامه آمریکا برای برقراری آتش بس در غزه با 14 رأی مثبت و یک رأی ممتنع در شورای امنیت به تصویب رسید.
اشغالي،غزه،رژيم،صهيونيستي،اسرائيل،فلسطيني،فلسطين،ارتش،الله،ا ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در دویست و چهل و نهمین روز از تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ارتش رژیم اشغالگر همچنان به بمباران مناطق مختلف نوار غزه و کشتار غیرنظامیان ادامه می‌دهد.
مهمترین تحولات روز 249 عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:
*********************************************************
فعال شدن آژیر هشدار در بندر حیفای اشغالی
رسانه های رژیم اسرائیل از فعال شدن پدافند رژیم اسرائیل در بندر حیفا و رهگیری هدف ناشناس (احتمالا پهپاد) در شمال بندر اشغالی حیفا خبر می‌دهند.
از لحظاتی پیش بعد از بندر حیفا، آژیرهای هشدار در جولان اشغالی و شمال فلسطین اشغالی فعال شده‌اند.
کشته و زخمی شدن چند نظامی صهیونیست در عملیات جدید حزب الله
حزب الله اعلام کرد که رزمندگانش تجمع نظامیان صهیونیست را در اطراف شهرک صهیونیست نشین نطوعا هدف قرار دادند که به هلاکت و زخمی شدن آنها منجر شد.
واکنش وزیر صهیونیست به کشته شدن 4 نظامی ارتش اسرائیل
ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم اسرائیل در واکنش به کشته شدن چهار نظامی ارتش این رژیم در درگیری‌های دیروز نوار غزه گفت که امروز روز دردناک و ناراحت کننده است.
به صدا درآمدن آژیر خطر در شمال فلسطین اشغالی(هم مرز لبنان)
منابع خبری از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین شمال فلسطین اشغالی(هم مرز لبنان) خبر دادند.
هلاکت نوه عضو سابق کنست در کمین مقاومت
منابع عبری زبان اعلام کردند نوه موشه فیگلین عضو تندرو سابق کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی که بارها خواستار سیطره بر مسجد الاقصی و بیرون راندن فلسطینیان از سرزمین خود شده، در کمین روز گذشته گردان‌های قسام در رفح به هلاکت رسیده است.
تداوم تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان
صبح امروز در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به یک منزل مسکونی در جبالیا در شمال نوار غزه یک زن فلسطینی به شهادت رسیده و شماری زخمی شدند.
همچنین در پی حمله نیروهای اشغالگر به چادر آوارگان در منطقه مواصی در رفح واقع در جنوب نوار غزه شماری از غیرنظامیان فلسطینی زخمی شدند.
در پی حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به محله الدرج در مرکز نوار غزه 8 غیرنظامی فلسطینی به شهادت رسیدند.
همچنین در حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به محله شیخ رضوان در شمال شهر غزه شماری شهید و مجروح شدند.
در حملات پهپادی ارتش اشغالگر به مزارع در رفح دو فلسطینی به شهادت رسیده و یک نفر دیگر هم زخمی شد.
هلاکت عناصر ارتش صهیونیستی در رفح
ارتش رژیم اشغالگر از هلاکت یک افسر و سه نظامی خود و زخمی شدن تعدادی از نیروهای خود در جریان نبردهای شدید در رفح خبر داد.
حزب‌الله هواپیمای صهیونیستی را فراری داد
در تحولات مربوط به درگیری‌ها در مرز لبنان و فلسطین اشغالی، حزب الله امروز صبح با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان پدافند هوایی مقاومت اسلامی لبنان با شلیک یک موشک زمین به هوا به سمت یک هواپیمای متخاصم دشمن صهیونیستی که به حریم هوایی لبنان تجاوز کرده بود، این هواپیما را مجبور به فرار و برگشت به فلسطین اشغالی کرد.
همچنین در ادامه نگرانی‌های محافل صهیونیستی از احتمال گسترش جنگ با حزب الله مجله اسرائیلی آیپک اعلام کرد که در صورت وقوع یک جنگ گسترده میان اسرائیل و حزب الله لبنان، این حزب قادر است در 10 روز اول جنگ روزانه 3000 عملیات مرگبار علیه اسرائیل با سلاح‌های مختلف انجام دهد.
این منبع صهیونیستی همچنین گزارش داد که در صورت ادامه جنگ، حزب الله می‌تواند روزانه هزار موشک را به مدت دو ماه به سمت اسرائیل (فلسطین اشغالی) شلیک کند.
علاوه بر آن باید حملات شدید حزب‌الله به عناصر نیروی زمینی ارتش اسرائیل را هم در نظر بگیریم.
اعتصاب عمومی در کرانه باختری
در پی جنایت تروریستی ارتش صهیونیستی در به شهادت رساندن چهار جوان فلسطینی در غرب رام الله نیروهای ملی و اسلامی فلسطین در رام الله و البیره اعلام اعتصاب عمومی کردند.
محمد رسلان عبدو، محمد جابر عبدو و رشدی سمیح عطایا، جوانان فلسطینی هستند که به ضرب گلوله اشغالگران به شهادت رسیدند و هویت شهید چهارم هنوز مشخص نیست.
نیروهای اشغالگر بعد از تیراندازی به سمت این خودرو به شهرک کفر نعمه هجوم بردند که منجر به درگیری شدید میان آنها با جوانان فلسطینی شد و شماری از فلسطینی‌ها مجروح و به مجتمع پزشکی فلسطین در رام الله منتقل شدند.
نظامیان رژیم اشغالگر همچنین یک خودرو را در این شهر منفجر کردند.
حمله پهپادی مقاومت عراق به ایلات و جولان اشغالی
مقاومت اسلامی عراق بامداد امروز سه شنبه اعلام کرد که اهدافی مهم در شمال و جنوب فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است.
مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌های جداگانه از هدف قرار دادن یک هدف حیاتی در بندر ایلات اشغالی «أم الرشراش» واقع در جنوب اراضی اشغالی و یک هدف نظامی در جولان اشغالی سوریه در دو عملیات پهپادی خبر داد.
سند پیشنهادی محرمانه نتانیاهو به حماس رسانه‌ای شد
پایگاه خبری شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو پیشنهاداتی را به شکل محرمانه و بدون آنکه اعضای کابینه مطلع شوند، برای حماس ارسال کرده بود.
براساس این گزارش، این مجموعه پیشنهادات روز 27 مه ارسال و در 4 صفحه است و در بر گیرنده 3 مرحله است که نتانیاهو بدون اطلاع اعضای کابینه برای حماس ارسال کرد و در آن نسبت اسرای فلسطینی آزاد شده در مقابل آزادی اسرای اسرائیلی، هویت و نوع چینش اسرای فلسطینی که در این توافق آزاد می‌شوند در کنار تعهد اسرائیل به اعلام آرام سازی اوضاع حتی پیش از آغاز مبادله اسرا اشاره شده است.
واکنش حماس به تصویب پیش‌نویس قطعنامه آتش‌بس در شورای امنیت
جنبش حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد از قطعنامه تصویب‌شده در شورای امنیت که متضمن آتش‌بس دائم در غزه، خروج کامل نیروهای اشغالگر از این باریکه، مبادله اسرا، بازسازی غزه و بازگشت فلسطینیان به محل زندگی خود و مخالفت با هرگونه تغییر جمعیتی یا کاهش مساحت نوار غزه و ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه است، استقبال می‌کند.
طاهر النونو مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: هرگونه توافقی باید متضمن توقف کامل جنگ باشد.
تصویب قطعنامه آمریکا برای آتش‌بس غزه در شورای امنیت
دیشب قطعنامه آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه با 14 رأی مثبت و یک رأی ممتنع (روسیه) در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید.
نماینده آمریکا در شورای امنیت درباره تصویب این قطعنامه گفت اگر حماس این قطعنامه را بپذیرد، ایالات متحده تضمین خواهد کرد که اسرائیل به این قطعنامه پایبند است.
انتهای پیام/