خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انعقاد تفاهم‌نامه فرماندهی انتظامی خراسان با دانشگاه رضوی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 12:12
رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ضمن حضور در دانشگاه علوم اسلامی رضوی، تفاهم نامه همکاری مبتنی بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی را با این دانشگاه امضا کرد.
رضوي،دانشگاه،همكاري،علمي،زمينه،فرهنگي،علوم،اسلامي،فعاليت،سره ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، به نقل از دانشگاه علوم اسلامی رضوی، سرهنگ هادی ربانی، رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی، به همراه سرهنگ تاجیک و ضیائی، روسای ادارات پژوهشی و دانشی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ضمن حضور دردانشگاه رضوی و دیدار با ریاست محترم این نهاد علمی فرهنگی و معاونان وی، پیرامون زمینه های همکاری و تعاملات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی گفت و گو کردند.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام دکتر جهانگیری، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به بیان فعالیت ها، برنامه ها و دستاوردها و افتخارات دانشگاه در زمینه های علمی و فرهنگی پرداخت و از شرایط و وضعیت آن سخن گفت.
در ادامه سرهنگ ربانی با اشاره به اینکه تامین امنیت و آرامشی که در جامعه احساس می شود به عهده فراجاست، از تاسیس پژوهشگاه مطالعات علوم انسانی اسلامی در فراجا با سبقه دو دهه پیش سخن گفت و دفتر تحقیقات استانی خراسان را از فعال ترین دفاتر زیر مجموعه این پژوهشگاه معرفی کرد.
وی با اشاره به ظرفیت دانشگاه علوم اسلامی رضوی و استادان و دانشجویان این نهاد علمی فرهنگی و نیز داده ها و تحقیقات کاربردی پیرامون علوم انسانی اسلامی نزد فراجا، از وجود زمینه همکاری گسترده و مفید برای طرفین سخن گفت.
سرهنگ ربانی از وجود طرح های کسر خدمت سربازی یا همکاری با طرح نخبگان برای جایگزینی خدمت سربازی دانشجویان، با فعالیت در زمینه تحقیقات و پژوهش های مورد نیاز فراجا خبر داد.
وی با اشاره به فعالیت پلیس و سرکار داشتن با جرم و مجرم که آسیب بسیار به دنبال دارد از نیاز به تقویت معنوی برای داشتن امنیت در مقابل این وضعیت آسیب زا سخن گفت که در ارتباط و همکاری با نهاد علمی فرهنگی با اصالت حوزوی مانند دانشگاه علوم اسلامی رضوی مهیا می شود.
سرهنگ ربانی همکاری در زمینه برگزاری نشست های علمی و فرهنگی، دوره های آموزشی و فرهنگی، تولیدات روز در زمینه فضای مجازی، عکس و فیلم و غیره را که از محتوای غنی از سوی دانشگاه تامین شود مفید و موثر خواند.
وی همکاری ها پیرامون برگزاری دوره های آموزش دینی، اعتقادی، بصیرتی و دوره های آموزشی اخلاق و احکام و سیره معصومین برای کارکنان نیروی انتظامی و خانواده های آنان را در کنار بررسی علمی طرح های اجرائی فراجا نظیر طرح حجاب و عفاف برای حدف آسیب ها و افزایش تاثیرگذاری ها را از زمینه های تعاملات و تفاهم همکاری بین این دو نهاد دانست.
در ادامه این نشست رئیس دانشگاه رضوی با اشاره به اولویت فعالیت دانشگاه رضوی در آستان مقدس حضرت رضا علیه السلام با توجه به بیان تولیت محترم آستان قدس رضوی، گستردگی فعالیت های آستان قدس رضوی در جامعه را سبب افزایش حوزه های فعالیت علمی فرهنگی دانشگاه رضوی دانست که با بخش وسیعی از جامعه ارتباط مستقیم دارد.
سپس وی از برگزاری ده ها کرسی علمی ترویجی و نشست های علمی بروز پیرامون مسائل روز در کنار وجود ظرفیت استاد و دانشجوی فعال در دانشگاه سخن گفت که در زمینه مورد نیاز فراجا قابلیت همکاری و تفاهم را دارد.
در بخش دوم این نشست روسای ادارات پژوهشی و دانشی فرماندهی انتظامی خراسان و دیگر مسولان دانشگاه رضوی به بیان جزئیات در زمینه های همکاری در بخش های تحت مسولیت خویش پرداختند و با امضای تفاهم نامه از سوی رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی و رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، رسمیت همکاری بین دو نهاد را اعلام کردند.
انتهای پیام/282