خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 24 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ایران برادری خود درباره قطعنامه نسل‌کشیِ بوسنی را نشان داد - تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 11:30
رئیس العلمای جامعه اسلامی بوسنی گفت: مایلم از مقام معظم رهبری و دولت جمهوری اسلامی ایران بابت رأی مثبت خود درباره قطعنامه نسل کشیِ بوسنی تشکر کنم. جمهوری اسلامی ایران بار دیگر برادری خود را به مردم بوسنی و هرزگوین نشان داد.
اسلامي،بوسني،هرزگوين،فرهنگي،رئيس،ابراز،اشاره،جمهوري،سازمان،ا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حجت‌الاسلام ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که برای شرکت در نشست بین‌المللی عرفان در تمدن اسلامی به بوسنی و هرزگوین سفر کرده است، به همراه ابوذر ابراهیمی سفیر کشورمان با حسین افندی کاوازوویچ رئیس العلمای جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن تشکر از رئیس علما و مردم بوسنی بابت ابراز همدردی در خصوص شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانشان پیام تشکر دفتر مقام معظم رهبری را به ایشان ابلاغ کرد.
وی با اشاره موضوع غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در نسل کشی مردم بی گناه به خصوص زنان و کودکان در غزه گفت: در حال حاضر مهمترین مسئله جهان اسلام مسئله فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است.
ما در برهه زمانی خاص هستیم و در غرب آسیا همه چیز در حال تغییر است.
ایمانی‌پور ابراز امیدواری کرد تا با همکاری سایر مسلمانان جهان ضمن محکومیت رژیم صهیونیستی از نسل‌کشی مسلمانان مظلوم فلسطین جلوگیری شود.
وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به جوانان و دانشجویان آمریکا و اروپا ابراز امیدواری کرد این بیداری جهانی منجر به سازماندهی جدید جهانی شده و نا کارآمدی سازمانهای بین‌المللی جبران شود.
حسین افندی کاوازوویچ رئیس العلمای جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین با اشاره به رأی مثبت جمهوری اسلامی ایران به قطعنامه نسل‌کشی سربرنیتسا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: مایلم از مقام معظم رهبری و دولت جمهوری اسلامی ایران بابت این رأی تشکر کنم.
جمهوری اسلامی ایران بار دیگر برادری خود را به مردم بوسنی و هرزگوین نشان داد.
وی با اشاره فعالیت‌های خوب و ارزشمند سفارت جمهوری اسلامی ایران و سایر نهادهای فرهنگی و دینی از جمله رایزنی فرهنگی کشورمان، بنیاد ملاصدرا و مؤسسه علمی پژوهشی ابن سینا ابراز امیدواری کرد این همکاری در زمینه‌های مختلف دینی و فرهنگی توسعه و گسترش یافته و جامعه اسلامی آمادگی دارد در تمام زمینه ها همکاری کند.
شرکت و سخنرانی در نشست بین‌المللی عرفان در تمدن اسلامی، دیدار با نخبگان علمی و فرهنگی بوسنی و هرزگوین، افتتاح مرکز فرهنگی در شهر موستار و دیدار با مسئولان فرهنگی این شهر از مهمترین برنامه های رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سفر به بوسنی و هرزگوین است.
انتهای‌پیام/