سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مخالفت پارلمان ارمنستان با جلسه رای عدم اعتماد به پاشینیان

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 11:13
در شرایطی که تظاهرات اعتراض آمیز مخالفان با درخواست استعفای نخست وزیر همچنان در ایروان ادامه دارد، حزب حاکم پارلمان اعلام کرد: شورای پارلمانی پیشنهاد تشکیل جلسه فوق العاده برای بررسی اعلام رای عدم اعتماد به دولت نیکول پاشینیان را رد کرد.
ارمنستان،مخالفان،مخالف،اعلام،دولت،ايروان،تجمع،پارلمان،اعتماد ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، شورای پارلمان ارمنستان پیشنهاد تشکیل جلسه فوق العاده پارلمانی به منظور بررسی موضوع اعلام رای عدم اعتماد به دولت نیکول پاشینیان، نخست وزیر که توسط دو جناح مخالف ارائه شده بود، را رد کرد.
آیک کنجوریان، رئیس فراکسیون «توافق مدنی» که طرفدار پاشینیان است، با اعلام این تصمیم گیری، یادآور شد که احزاب مخالف، طبق قانون، حق دارند چنین جلسه‌ای را در تاریخ 17 ژوئن برگزار کنند، ولی نمایندگانی از سوی حزب حاکم در آن شرکت نخواهند کرد، بنابراین تلاش برای اعلام رای عدم اعتماد به دولت از هم اکنون شکست خواهد خورد.
به گفته او، متن فراخوان مخالفان حاوی سوالات سیاسی در خصوص امنیت کشور و تعیین حدود مرزها و غیره است.
کنجوریان پیشنهاد کرد که در نشست علنی بعدی پارلمان در مورد این مسائل بحث شود و سئوالات مستقیماً از نخست وزیر منتخب و دولت پرسیده شود.
آلن سیمونیان، رئیس مجلس قانونگذاری ارمنستان نیز شب گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرد که در بحبوحه اعتراضات مخالفان، مقامات کشور به برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی فکر نمی‌کنند و این مسئله منتفی است.
تظاهرات مخالفان در ایروان برای استعفای پاشینیان ادامه دارد
طرفداران جنبش "تاووش به نام وطن" در ایروان همچنان به اقدامات خود در زمینه نافرمانی از مقررات ادامه داده و خواستار استعفای نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان شدند.
شب گذشته، دوشنبه نیز خیل عظیمی از مردم و نمایندگان رسانه‌ها در محدوده یکی از خیابانهای مرکزی پایتخت تجمع کردند.
نیروهای پلیس نیز در محل حاضر بوده و منطقه با سپرهای آهنی مسدود شده بود تا از عبور بیشتر معترضان جلوگیری کنند.
اسقف اعظم "باگرات گالستانیان" رهبر جنبش مخالف ارامنه "تاووش به نام وطن" روز یکشنبه از شهروندان این کشور خواست تا برای یک اقدام گسترده نافرمانی تجمع کنند و این اعتراض برای چهار روز برگزار شود.
وی همچنین از نمایندگان پارلمان ارمنستان خواست تا جلسه‌ای را برای بررسی رای عدم اعتماد به دولت فعلی تشکیل دهد.
تجمع مخالفان در ایروان در همان ابتدا، یکشنبه شب، به درگیری بین شرکت کنندگان در راهپیمایی که توسط نیروهای مخالف و نیروهای امنیتی منجر شد.
معترضان سعی کرده بودند از حصار پلیس عبور کنند، اما به عقب رانده شدند.
انتهای پیام/