خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش 35 درصدی سرقت در استان قم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 11:12
رئیس کل دادگستری قم گفت: در بحث جرم سرقت که یکی از دغدغه های استان قم است با کاهش 35 درصدی مواجه بوده ایم.
قم،استان،زندانيان،دادگستري،مظفري،زنداني،اندازي،اقدامات،اقدام ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری، رئیس کل دادگستری استان قم در آستانه هفته قوه قضائیه در دیدار با آیت الله اعرافی، مدیرحوزه های علمیه کشور اظهار داشت: در استان قم به صورت شاخص نسبت به استان های دیگر، یکی از کارها، پافشاری به اجرای حدود و احکام اسلامی بوده است، افزود: در بحث جرم سرقت که یکی از دغدغه‌های استان قم است در سال 1402 با کاهش 35 درصدی مواجه بوده‌ایم، مدت‌هاست که برای پرونده‌های جرایم خاص، اقدامات ارفاغی که در قانون داریم مانند عفو، مرخصی تشویقی، پابند الکترونیکی(برای کسانیکه آزاد بودن آنان برای جامعه ضرر ندارد) و امثالهم را به خوبی دنبال کرده و اجرا کرده‌ایم.
رئیس کل دادگستری استان قم ادامه داد: طرح جدیدی را در حال پیگیری هستیم برای افراد شرور و سابقه دار که در صورت انجام مقدمات و نهایی شدن، آن را پیاده‌سازی کنیم.
مظفری به طرح‌ها و برنامه‌های تحولی، توانمندسازی زندانیان، کمک به خودسازی و کارآفرینی زندانیان اشاره کرد و گفت: با رایزنی ها و اقدامات صورت گرفته اقدام به راه اندازی خط تولید و مونتاژ برخی از محصولات کرده ایم که نیروی این کارگاه تولیدی زندانیان می باشند که همانند دیگر نیروها کار می کنند و حقوق دریافت می کنند، البته با اجازه قانون این دستمزد به صورت کامل در اختیار زندانی قرار نمی گیرد، برخی برای هزینه خانواده ایشان و برخی برای پرداخت دیون زندانی هزینه می شود.
وی به راه اندازی کمیته صلح و سازش در دادگستری قم اشاره کرد و افزود: همان طور که در اجرای حدود الهی تردیدی نداریم، از سوی دیگر برای افرادی که به منظور یک بزه که فرد کمترین نقش را داشته یا اقدام عمدی صورت نداده است با بررسی توسط کارشناسان، تلاش می کنیم با حمایت هایی که وجود دارد، فرد را به کانون خانواده اش برگردانیم و البته این مهم شرایط و ضوابط خاص خود را دارد.
انتهای پیام/.