خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حذف شرط مصاحبه برای اخذ پروانه روانشناسی

تسنیم | اقتصادی | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 10:54
براساس مصوبه هیات مقررات زدایی مصاحبه از شرط صدور پروانه روانشناسی حذف شد.
روانشناسي،مجوز،هيات،پروانه،مقرر،شرط،آزمون،صدور،جلسه،نظام

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در هشتادودومین جلسه هیات مقررات زدایی مقرر شد برگزاری مصاحبه برای اخذ پروانه روانشناسی حذف شود.
اما بنا به درخواست سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، شرط آزمون کتبی به شرایط صدور مجوز پروانه اشتغال روانشناسی افزوده شد.
گفتنی است؛ سازمان نظام روانشناسی مکلف شد سالانه 2 بار این آزمون را برگزار کرده و معیار قبولی در آزمون کسب حداقل 70 درصد امتیاز یک درصد حائزان بالاترین امتیاز شود.
این شرط جایگزین معرفی نامه سه استاد هیات علمی برای احراز صلاحیت فرد شد.
همچنین شرط تاییدیه سلامت روان (از روانشناسان دارای پروانه اشتغال روانشناسی) به کاربرگ مجوز اضافه شد.
برای هزینه صدور پروانه روانشناسی نیز مقرر شد تا متناسب با تعرفه خدمات روانشناختی مصوبه هیات وزیران در هرسال که به تصویب شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران میرسد، افزایش بیابد.
گفتنی است؛ در هشتاد و دومین جلسه هیات مقررات زدایی عنوان مجوز فعالیت شرکتهای ارائه دهنده خدمات لجستیک به عناوین مجوز صادره از وزارت صمت به همراه راهنمای دریافت این مجوز، شرایط، مدارک و هزینه های صدور اضافه شد.
در این جلسه کاربرگ مجوز خانه مسافر که براساس مصوبه هیات وزیران تائید محور شد برای بهره برداری 6 ماهه و سه ساله تصویب و مقرر شد راهنمای دریافت این مجوز از سوی دبیرخانه هیات در درگاه ملی مجوزها در دسترس عموم قرار بگیرد.
همچنین مقرر شد تا دستورالعمل بکارگیری مسئول فنی تولید واحدهای دامپروری متناسب با میزان ظرفیت آن واحد طی یک ماه تسهیل و برای اعمال در درگاه ملی مجوزها به دبیرخانه هیات ارسال شود.
انتهای پیام/