خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شهادت 4 جوان فلسطینی در رام‌الله/ اعتصاب در کرانه باختری - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 10:13
در پی شهادت 4 جوان فلسطینی در کرانه باختری در جریان جنایت تروریستی اشغالگران، نیروهای ملی و اسلامی فلسطینی در البیره و رام الله اعلام اعتصاب عمومی کردند.
فلسطيني،اشغالگر،شهادت،فلسطين،باختري،كرانه،خودرو،رام،اشغالگرا ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که یورش‌های شبانه روزی نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری، همزمان با جنگ وحشیانه ارتش اشغالگر علیه نوار غزه ادامه دارد، بامداد امروز منابع خبری فلسطینی از شهادت 4 جوان به ضرب گلوله نظامیان رژیم اشغالگر در نزدیکی شهر کفر نعمه در غرب رام الله خبر دادند.
اداره کل امور مدنی(غیرنظامی) وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که چهار جوان فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اشغالگر به شهادت رسیده‌اند.
محمد رسلان عبدو، محمد جابر عبدو و رشدی سمیح عطایا، جوانان فلسطینی هستند که به ضرب گلوله اشغالگران به شهادت رسیدند و هویت شهید چهارم هنوز مشخص نیست.
منابع محلی به نقل از شاهدان عینی گزارش دادند که یک نیروی ویژه ارتش اشغالگر به یک خودرو در حوالی شهرک کفر نعمه در غرب رام الله شلیک کرد که منجر به زخمی شدن سرنشینان این خودرو شد.
این منابع افزودند که نظامیان صهیونیست بعد از تیراندازی به سمت این خودرو مانع از رسیدن خدمه آمبولانس به مجروحان شدند.
نیروهای اشغالگر بعد از تیراندازی به سمت این خودرو به شهرک کفر نعمه هجوم بردند که منجر به درگیری شدید میان آنها با جوانان فلسطینی شد و شماری از فلسطینی‌ها مجروح و به مجتمع پزشکی فلسطین در رام الله منتقل شدند.
نظامیان رژیم اشغالگر همچنین یک خودرو را در این شهر منفجر کردند.
وزارت بهداشت فلسطین در اطلاعیه کوتاه از ورود 8 مجروح به مجتمع پزشکی فلسطین تا این لحظه خبر داده است.
نیروهای ملی و اسلامی در رام الله و البیره در واکنش به این جنایات تروریستی صهیونیست‌ها در به شهادت رساندن چهار جوان فلسطینی امروز سه‌شنبه اعتصاب عمومی اعلام کردند.
این نیروها از مردم فلسطین خواستند در مراسمی که امروز سه‌شنبه 11 صبح در حیات مرکز فرهنگی البیره در محکومیت این جنایت تروریستی اشغالگران و در حمایت از اسرا و مردم و مقاومت غزه برگزار می‌شود، شرکت کنند.
از طرف دیگر هلال احمر فلسطین از زخمی شدن یک فلسطینی در اردوگاه بلاطه در کرانه باختری به ضرب گلوله اشغالگران خبر داد.
صبح دیروز هم دو شهروند فلسطینی از جمله یک نوجوان در اردوگاه الفارعه در جنوب طوباس و یک جوان در حومه ذنابه در شرق شهر طولکرم واقع در کرانه باختری به شهادت رسیدند.
اشغالگران صهیونیست هم زمان با جنگ نسل‌کشی که علیه غزه به راه انداخته‌اند، به شکل شبانه‌روزی حملات وحشیانه‌ای به مناطق مختلف کرانه باختری انجام می‌دهند و روزی نیست که خبری از درگیری رزمندگان فلسطینی با نیروهای دشمن در مناطق مختلف کرانه باختری و شهادت جوانان فلسطینی مخابره نشود.
انتهای پیام/