سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بقاء 2 تیم گیلانی در لیگ آزادگان

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 10:12
تیم های شهرداری آستارا و داماش گیلان، دو تیم گیلانی بودند که در لیگ دسته یک آزادگان حضور داشتند که سایه سقوط نیز آنان را تهدید می کرد.
تيم،ليگ،داماش،بابل،آزادگان،دريا،گيلاني،امتياز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، هفته سی و چهارم و پایانی لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور جام آزادگان امروز با برگزاری چند دیدار به پایان رسید که در پایان این مسابقات تیم خیبر خرم آباد و چادرملو اردکان یزد به ترتیب به عنوان تیم اول و دوم به لیگ برتر صعود کردند.
تیم‌های شهرداری آستارا و داماش گیلان، دو تیم گیلانی بودند که در لیگ دسته یک آزادگان حضور داشتند که سایه سقوط نیز آنان را تهدید می‌کرد.
تیم شهرداری آستارا که علی رغم شکست سه بر سفر مقابل تیم نفت و گاز گچساران در خانه حریف و با توجه به احتساب نتیجه تیم‌های داماش و دریا بابل با 33 امتیاز در رده چهاردهم ایستاد و در لیگ آزادگان ماندگار شد.
تیم داماش گیلان و دریا بابل هر دو با 31 امتیاز در رده‌های پانزدهم و شانزدهم بودند که در نهایت تیم چادرملو اردکان یزد با پیروزییک بر صفر مقابل دریا بابل، صعود خود به لیگ برتر و سقوط تیم مازندارنی را به دسته پایین‌تر رقم زد.
از سوی دیگر تیم داماش گیلان که در خانه خود میزبان تیم سایپا بود در نهایت به تساوی دو بر دو رسیدند و 32 امتیاز و یک امتیاز بیشتر از دریا بابل در رده پانزدهم ایستاد و این این گیلانی نیز در لیگ آزادگان باقی ماند.
این در حالی بود که شرایط جدول در روز آخر به نقطه حساس رسیده بود و در صورت شکست هر دو تیم گیلانی و پیروزی تیم دریا بابل، این تیم داماش بود که به دسته پایین‌تر سقوط می‌کرد.
تیم‌های گیلانی در فصل جاری روزهای پر فراز و نشیبی را طی کردند که هواداران این تیم‌ها انتظار دارند که مدیریت داماش و شهرداری آستارا برای فصل بعد برنامه بهتری را چینش کنند تا جدای سعود به لیگ برتر، شرایط آنان برای بقا در لیگ آزادگان به روز آخر بازی‌ها نرسد.
انتهای پیام/