خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تلاش بریکس برای ایجاد پلتفرم پرداخت با ارزهای ملی

تسنیم | اقتصادی | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 08:54
وزیر امور خارجه روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که کشورهای عضو گروه بریکس فعالانه در حال ایجاد بستری برای پرداخت با ارزهای ملی در تجارت متقابل هستند.
بريكس،سيستم،روسيه،پرداخت،وزير،ايجاد،ارزهاي

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که کشورهای عضو گروه بریکس فعالانه در حال ایجاد بستری برای پرداخت با ارزهای ملی در تجارت متقابل هستند.
این وزیر روس در نشست وزرای خارجه بریکس گفت: کار فعالانه برای تحقق تصمیمات سال گذشته اجلاس ژوهانسبورگ، به ویژه در مورد بهبود سیستم پولی بین‌المللی و ایجاد بستری برای پرداخت با ارزهای ملی در تجارت متقابل در حال انجام است.
نشست وزرای خارجه بریکس در تاریخ 10 و 11 ژوئن در نیژنی نووگورود روسیه در حال برگزاری است.
آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه نیز روز جمعه طی اظهاراتی اعلام کرده بود که وزرای دارایی کشورهای بریکس در حال بررسی امکان راه‌اندازی یک سیستم تسویه حساب مالی مبتنی بر بلاک چین هستند که بتواند به جای سیستم پرداخت سوئیفت استفاده شود.
وی به روزنامه ایزوستیا گفت که ارائه یک سیستم پرداخت جایگزین هدف کلیدی گروه بریکس است چرا که تسویه حساب‌ها به دلار آمریکا در حال حاضر "خطرات بزرگی" برای تجارت جهانی ایجاد می‌کند.
این وزیر در ادامه تأکید کرد که روسیه پیشنهاد ایجاد یک پلتفرم مشترک برای مبادله دارایی‌های دیجیتال را که توسط بانک‌های مرکزی بر اساس ارزهای ملی صادر می‌شود، ارائه کرده است.
انتهای پیام/