خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 24 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

توقف قرارداد شرکت آمریکایی اینتل با رژیم صهیونیستی

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 08:53
صهیونیست‌ها اعلام کردند شرکت آمریکایی اینتل که در ساخت تراشه و پردازنده تخصص دارد، قرارداد ۲۵ میلیارد دلاری خود با این رژیم را متوقف کرده است.
اينتل،صهيونيستي،شركت،قرارداد،اشغالي

وب سایت صهیونیستی کالکالیست اعلام کرد که شرکت آمریکایی اینتل قرارداد ۲۵ میلیارد دلاری توسعه کارخانه‌ی خود در اراضی اشغالی را متوقف کرد.
براساس گزارش عربی پست، این وب سایت صهیونیستی گفت که تامین کنندگان اینتل طی روز‌های گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که قصد دارند این قرارداد را متوقف کنند و مقامات صهیونیست نیز از این تصمیم اینتل اطلاع داشتند.
در بخشی از قرارداد اینتل و رژیم صهیونیستی در خصوص ساخت یک کارخانه در تل‌آویو آمده بود که این شرکت مشوق‌هایی به ارزش ۳.۲ میلیارد دلار دریافت کند و در ازای آن، متعهد به خرید محصولات و خدمات به ارزش ۱۶ میلیارد دلار از تامین کنندگان صهیونیستی NIS در یک دهه آینده، شود.
اینتل در اراضی اشغالی هنوز در این خصوص اظهار نظری نکرده است.
این شرکت آمریکایی یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری چندملیتی در آمریکا است که در تراشه‌ها و پردازنده‌های کامپیوتری تخصص دارد.
این شرکت در سال ۱۹۶۸ توسط رابرت نویس و گوردون مور تاسیس شد.
مترجم: مینا عظیمی