سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دیدار بلینکن با گالانت؛ واشنگتن به صهیونیست‌ها ضمانت امنیتی داد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 08:24
وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر تعهد قوی واشنگتن در قبال امنیت این رژیم تاکید کرده است.
رژيم،صهيونيستي،غزه،ديدار،وزير،خارجه،آمريكا

به گزارش الجزیره، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بلینکن وزیر خارجه آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده در دیدار با گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مورد پیشنهاد آتش بس که شامل آزادی همه اسرا و افزایش کمک به غزه است، گفتگو کرده است.
بر اساس این بیانیه، وزیر خارجه آمریکا در این دیدار تاکید کرده است که این پیشنهاد منافع امنیتی بلندمدت رژیم صهیونیستی از جمله ادغام در منطقه را تقویت می‌کند.
بلینکن در دیدار با گالانت همچنین از آمادگی رژیم صهیونیستی برای اجرای توافق آتش بس تمجید کرده و مدعی شده است که مسئولیت پذیرش این توافق بر عهده حماس است.
وزیر خارجه آمریکا پیش‌تر نیز با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و درباره آخرین تحولات فلسطین و غزه گفتگو کرده بود.
بلینکن همچنین در سفر به مصر با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور دیدار و درباره تحولات نوار غزه رایزنی کرده بود.سفر بلینکن به قاهره و گفتگو با السیسی درباره تحولات غزه در حالی است که با گذشت هشت ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.
رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهاد‌های امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.