خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح 4 مرکز مشاوره تخصصی ازدواج در قزوین

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 06:30
معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین از افتتاح 4 مرکز مشاوره تخصصی ازدواج در قزوین به مناسبت هفته ازدواج خبر داد.
ازدواج،هفته،جوانان،استان،قزوين،سامانه،وصال،صدر،مركز

امیر اسلامی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم به مناسبت هفته ازدواج، گفت: 19 تا 24 خرداد به عنوان هفته ازدواج نامگذاری شده است.
در این هفته ویژه برنامه‌هایی حول محور ازدواج جوانان در استان قزوین برنامه‌ریزی شده است.
معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین یادآور شد: برگزاری جشن‌های وصال در سطح استان، تجلیل از خادمین و فعالین حوزه ازدواج و برگزاری جشن ازدواج زوجین جوان به صورت نمادین از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده در این هفته است.
اسلامی صدر تصریح کرد: رونمایی از سامانه همراه، کانون‌های وصال شیرین (کانون‌هایی که به دنبال ساماندهی خدمات مشاوره‌ای و خدمات تسهیل ازدواج هستند) در روز چهارشنبه از دیگر ویژه برنامه‌های هفته ازدواج است.
وی ضمن اشاره به خدمات سامانه همراه کانون‌های وصال شیرین، افزود: خدمات مشاوره قبل از ازدواج، تسهیل در امر ازدواج مانند آتیه و عکاسی‌ها، باغ تالارها، مزون‌ها، آرایشگاه‌ها و غیره بر روی این سامانه بارگزاری شده و از طریق کانون‌های وصال شیرین به زوجین معرفی می‌شوند.
معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین عنوان کرد: پیش‌بینی شده با راه‌اندازی این سامانه همراه، هزینه های ازدواج را تا حدود 25 تا 30 درصد کاهش پیدا کند، چرا که به دلیل فضای رقابتی مابین اصناف مرتبط با ازدواج سبب می‌شود این تخفیفات صورت بگیرد.
اسلامی صدر تصریح کرد: کار با این سامانه به صورت آزمایشی در شهرستان قزوین کلید خورده که اگر نتایج خوبی داشته باشد شهرستان‌های دیگر هم پوشش داده خواهد شد.
این هفته 4 مرکز که 3 مرکز مربوط به خدمات مشاوره تخصصی ازدواج و یک مرکز هم مرکز همسان گزینی است، افتتاح خواهد شد.
معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین در ادامه تاکید کرد: در این هفته تمام مراکز فعال مشاوره‌ای ازدواج، خدمات مشاوره‌ای رایگان به زوجین جوان ارائه می‌کنند.
اسلامی صدر یادآورشد: کارگاه های آموزش پیش از ازدواج در سطح استان به صورت همزمان در محلات، کانون ها و مجموعه های مختلف برگزار خواهد شد، همچنین نمایشگاه ازدواج نیز در این هفته در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/