خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش 20 درصدی حجم آب سد رئیسعلی دلواری بوشهر

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 02:30
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر با بیان اینکه رواناب ورودی به مخزن سد رئیسعلی دلواری با کاهش 48 درصدی مواجه بوده است، گفت: این مهم سبب شده تا حجم آب موجود در مخزن سد 20 درصد نسبت به دوره های قبل کاهش یابد.
آب،كاهش،بوشهر،سد،آبي،آبياري

عبدالطیف عباسی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به وضعیت آب پشت سدها اظهار داشت: متأسفانه در سال آبی جاری با کاهش بارندگی و کم شدن آورد رودخانه‌ها مواجه بودیم به‌طوری‌که آبگیری عمده سازه‌های آبی استان بوشهر نسبت به سال آبی گذشته سیر نزولی داشته است.
وی از کاهش ذخیره آبگیری سد رئیسعلی دلواری خبر داد و تصریح کرد: سد رئیسعلی دلواری در سال آبی جاری، رواناب ورودی به مخزن این سد با کاهش 48 درصدی مواجه بوده است.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر ادامه داد: این کاهش آورد در کنار دوره‌های مختلف آبیاری پایین دست این سد باعث آن شده تا حجم آب موجود در مخزن نیز 20 درصد کاهش یابد.
عباسی‌نژاد اضافه کرد: دوره آبیاری شبکه شبانکاره پایان یافته و آبیاری نخیلات شبکه آبپخش نیز که پس از فصل گرده‌افشانی آغاز شده در حال انجام است.
وی ادامه داد: با توجه به پایان فصل بارندگی در استان بوشهر و محدودیت آب در دسترس، از همه بهره‌برداران منابع آب سطحی و زیرزمینی تقاضا می‌شود تا با مدیریت مصرف، تابستان پیش‌رو را با شرایطی پایدار پشت سر بگذاریم.
انتهای پیام/1890