خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تحلیلگر سابق سیا: استاندارد زندگی در روسیه بالاتر از آمریکاست

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 22:41
تحلیلگر سابق سیا پس سفر به سن‌پترزبورگ، استاندارد زندگی در روسیه را بالاتر از ایالات متحده عنوان کرد.
روسيه،ايالات،متحده،جانسون،كارلسون،پترزبورگ،تحليلگر

لری جانسون، تحلیلگر سابق سیا در مصاحبه با کانال یوتیوب Judging Freedom گفت که استاندارد زندگی در روسیه بالاتر از ایالات متحده است.
او پس از سفر به سن پترزبورگ برای نشست اقتصادی SPIEF به این نتیجه رسید.
به گفته جانسون، بلافاصله پس از بازگشت، نامه‌ای از یک نفر دریافت کرد که از روسیه انتقاد کرد و مدعی شد که سطح زندگی در آنجا در مقایسه با ایالات متحده پایین است.
این تحلیلگر گفت: در روسیه، در سن پترزبورگ، یک زن می‌تواند ساعت یازده و نیم شب بیرون برود و نترسد که مورد تجاوز یا دزدی قرار بگیرد.
وقتی به مترو می‌روید.
نباید از موش‌ها فرار کرد، چون موشی وجود ندارد.
جانسون خاطرنشان کرد که فروشگاه‌ها هر آنچه را که می‌توانید تصور کنید در اختیار دارند و قیمت‌ها حدود ۴۰ درصد کمتر از ایالات متحده است.
این مضحک است.
چه ایده احمقانه‌ای در غرب درباره روسیه است.
در ماه فوریه، تاکر کارلسون، روزنامه‌نگار آمریکایی، در جریان بازدید از روسیه، از مجموعه و قیمت‌های غنی در فروشگاه‌های روسیه ابراز تعجب کرد.
طبق برآورد او، آمریکایی‌ها چهار برابر بیشتر در ایالات متحده برای مجموعه‌ای از محصولات خریداری شده در مسکو پرداخت می‌کنند.
وی تاکید کرد که تحریم‌ها تاثیری بر موجودی محصولات در سوپرمارکت‌ها نداشته است.
کارلسون به این نتیجه رسید که بازدید از یک فروشگاه روسی می‌تواند یک آمریکایی معمولی را علیه دولتش برانگیزد، زیرا دروغ‌های واشنگتن را افشا می‌کند.
مترجم: اعظم پورکند