خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 24 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دیدار اردوغان و علی‌اف با محوریت غزه

مشرق | بین‌الملل | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 21:59
در دیدار رؤسای جمهور ترکیه و جمهوری آذربایجان ادامه ارتکاب جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
اردوغان،جهاني،جمهوري،كشور،غزه،قدس

به گزارش مشرق، بر اساس بیانیه صادره از سوی اداره ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه، در دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور کشور این کشور با الهام علی‌ اف، رئیس‌ جمهور جمهوری آذربایجان، قتل عام در غزه از سوی اشغالگران قدس ونیز مسائل منطقه‌ ای و جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اردوغان با تاکید بر اینکه نسل کشی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌ های اشغالی فلسطین به ویژه در غزه کماکان ادامه دارد و این رژیم با جنایاتش نه تنها امنیت منطقه، بلکه امنیت جهانی را نیز تهدید می‌کند، تصریح کرد: راه حل دائمی، تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی است.
برای این منظور، اسرائیل باید تحت فشار جامعه جهانی قرار گیرد.
اردوغان با ابراز قدردانی از دعوت علی‌ اف برای برگزاری اجلاس اقلیمی که در جمهوری آذربایجان برگزار می شود، تصریح کرد که ترکیه در روند آماده سازی این نشست همه نوع حمایت را ارائه خواهد کرد.
وی سپس خاطر نشان کرد که در این اجلاس برنامه‌ های مهمی در چارچوب «پروژه زباله صفر» که تحت نظارت همسرش انجام می‌ شود، برگزار خواهد شد.