سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کشف و انهدام شبکه جاسوسی آمریکا و اسرائیل در یمن

مشرق | بین‌الملل | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 21:47
دستگاه اطلاعاتی یمن از دستاورد امنیتی مهم این کشور و کشف و بازداشت عناصر یک شبکه جاسوسی گسترده آمریکایی- صهیونیستی در یمن خبر داد.
جاسوسي،شبكه،يمن،اطلاعاتي،آمريكايي،دستگاه

به گزارش مشرق، یمن اعلام کرد که دستگاه اطلاعاتی این کشور با کشف و بازداشت عناصر یک شبکه گسترده جاسوسی آمریکایی- صهیونیستی در این کشور دستاورد بزرگی را محقق کرده است.
بر این اساس یک شبکه جاسوسی آمریکایی- صهیونیستی از سوی دستگاه اطلاعاتی یمن شناسایی و عناصر آن بازداشت شده‌اند.
این شبکه جاسوسی طی دهه‌ها، به اقدامات جاسوسی و خرابکارانه در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی یمن دست می‌زده است.
بر اساس بیانیه صادرشده از سوی دستگاه اطلاعاتی یمن این شبکه جاسوسی به صورت مستقیم با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در ارتباط بوده و به تکنولوژی‌ها، دستگاه‌ها و تجهیزات ویژه که امکان اجرای مخفیانه فعالیت‌ها را به عناصر آن می‌داده مجهز بوده است.
دستگاه اطلاعاتی یمن تاکید کرد که عناصر این شبکه جاسوسی و افسران آمریکایی از پست‌های کارمندی خود در سفارت آمریکا برای اجرای فعالیت‌های خرابکارانه خود سوء استفاده می‌کرده‌اند.
بر اساس اعلام دستگاه اطلاعاتی یمن پس از آن که سفارت آمریکا از صنعا خارج شد، عناصر این شبکه جاسوسی اقدامات خرابکارانه خود را در پوشش سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌های وابسته به سازمان ملل متحد به اجرا در می‌آورده‌اند.
دستگاه اطلاعاتی یمن تصریح کرد: اقدامات جاسوسی و خرابکاری‌های این شبکه جاسوسی آمریکایی- اسرائیلی شامل بیش‌تر جنبه‌های زندگی می‌شده است.
این شبکه جاسوسی آمریکایی اسرائیلی بازوی اصلی اجرایی برنامه‌های دشمن آمریکایی اسرائیلی در یمن بود.
این شبکه جاسوسی، اطلاعات مهمی را درباره جوانب گوناگون بخش دولتی و غیردولتی در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی دشمن قرار داد.
این شبکه طی دهه‌ها موفق به تاثیرگذاری روی تصمیم‌سازان، نفوذ به دستگاه‌های دولتی و تصویب قوانین و تصمیمات شده است.