خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حزب الله بازهم پهپاد فوق پیشرفته اسرائیل را سرنگون کرد

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 21:31
حزب الله برای سومین بار پیاپی یکی از پیشرفته ترین پهپادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی را در آسمان لبنان سرنگون کرد.
اسرائيل،هرمس،فروند،ارتش،سرنگون،لبنان،حزب،الله

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند، پهپاد جاسوسی هرمس 900 که ارزش آن بالغ بر 10 میلیون دلار است و یکی از پیشرفته‌‌ترین پهپادهای موجود در نیروی هوایی اسرائیل محسوب می‌شود، در آسمان لبنان سرنگون شد.
.
به گزارش شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی، این هواپیمای بدون سرنشین یکی از گران قیمت‌‌ترین هواپیماها و در عین حال یکی از پیشرفته‌‌ترین آن در ساختار ارتش اسرائیل محسوب می‌شود.
به اعتراف منابع اسرائیلی، این سومین باری است که حزب الله پهپاد جاسوسی اسرائیلی از این دست را در حریم هوایی لبنان سرنگون کرد در حالی که 2 فروند هرمس 450 را هم سرنگون کرده بود.
پایگاه عبری زبان کیپا هم در گزارش مفصلی در این رابطه نوشت، برای سومین بار حزب الله 10 میلیون دلار زیان روی دست اسرائیل گذاشت.
به نوشته این رسانه، هرمس 900 که در اسرائیل کوهاف نامیده می‌شود، با یک فروند موشک زمین به هوا مورد اصابت قرار گرفت.
در ادامه هم آمده است، بعد از اعلام حزب الله مبنی بر سرنگونی یک فروند پهپاد هرمس 900 سخنگوی ارتش اسرائیل هم امروز دوشنبه اعلام کرد، این پهپاد با یک فروند موشک زمین به هوا مورد اصابت قرار گرفته و در خاک لبنان سقوط کرد و ارتش در حال بررسی علل وقوع این حادثه است.
چهار ماه پیش نیز ارتش اسرائیل اعلام کرد یک هواپیمای بدون سرنشین از نوع هرمس 450 (زیک) به وسیله یک فروند موشک زمین به هوا سرنگون شده است، تا ارتش اسرائیل برای اولین بار از زمان آغاز جنگ، مناطقی را در عمق 100 کیلومتری خاک لبنان در منطقه بعلبک که به عنوان پایگاه‌های سامانه‌های پدافند هوایی حزب الله شناخته می‌شدند مورد حمله قرار بدهد.
انتهای پیام/