سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجلاس ملی عربی بیروت؛ تاکید بر ضرورت بیداری عربی

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 21:13
سی و سومین اجلاس ملی عربی در حالی برگزار شد که فضای این اجلاس تحت تاثیر طوفان الاقصی بود و رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنانی تاکید کرد که جهان عرب می تواند از فرصت طوفان الاقصی برای مقابله با رژیم صهیونیستی استفاده نماید.
مقاومت،عربي،اجلاس،رژيم،حمايت،طوفان،تسنيم،الاقصي،بيروت،انتهاي

به گزارش سایت عربی خبرگزاری تسنیم، سی و سومین دوره اجلاس ملی عربی با شعار «طوفان الاقصی» برگرفته از عملیات طوفان‌الاقصی در بیروت برگزار شد.
در این اجلاس نمایندگان گروه‌های فلسطینی، اعضای اجلاس و نیروها و احزاب عربی حضور داشتند و رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی‌ و نیروهای مقاومت عربی در افتتاحیه آن سخنرانی کردند.
.
«اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنانی در این نشست تاکید کرد: جهان عرب می تواند از فرصت طوفان الاقصی برای مقابله با رژیم صهیونیستی استفاده نماید.
شیخ «نعیم قاسم»، قائم‌مقام دبیرکل حزب‌الله لبنان هم در این اجلاس تاکید کرد: رژیم صهیونیسیتی هیچ چشم‌اندازی برای تحقق اهدافش ندارد، همه نشانه‌ها و دلایل به این نکته اشاره دارد که ایستادگی و پایداری مقاومت تنها راه پیروزی است
«معن بشور»، از فعالان سیاسی و عضو موسس اجلاس ملی عربی در حاشیه این نشست به خبرنگار تسنیم در بیروت گفت: ما بخشی از مقاومت هستیم، مقاومتی که در پس حمایت و پذیرش آن در منطقه به قدرتی نه منطقه‌ای، بلکه به قدرت تأثیرگذار بین المللی تبدیل می‌شود.
«محمد الشافعی»، مورخ مصری هم درباره وضعیت کنونی منطقه گفت: برای اولین بار طی 76 سال گذشته معادلات رژیم صهیونیستی بهم می‌ریزد و برای اولین بار ثابت می‌شود که این رژیم، رژیمی سست و ضعیف است.
در واقع این مقاومت فلسطین است که از ما حمایت می‌کند، نه این‌که ما از آن حمایت می‌کنیم.
این اجلاس پس از سه روز فعالیت کار خود را با توصیه‌هایی در زمینه افزایش بیداری و آگاهی عربی، ضرورت ادامه فعالیت جهادی به نحوی که طوفان آن سرتاسر کشورهای محور مقاومت را در یاری و حمایت از غزه و ملت مظلوم آن در برگیرد؛ به کار خود خاتمه داد.
انتهای پیام/
انتهای پیام/