خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 27 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رسیدگی به پرونده‌های «هم‌میهن» و «رکنا» در دادگاه مطبوعات

مشرق | فرهنگی و هنری | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 21:06
سخنگوی هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی از رسیدگی به پرونده‌های رکنا و هم‌میهن در دادگاه مطبوعات امروز خبر داد.
دادگاه،مسئول،پرونده،مدير،تومان،غلامحسين،داروي،منصفه

به گزارش مشرق، اکبر نصراللهی در این باره گفت: اتهام مهدی ابراهیمی‌تازه محله، انتشار مطالب خلاف واقع در تاریخ ۲۸ مهر ۱۴۰۲ با تیتر "قیمت داروهای سرطان در ۲۰ روز ۴ برابر شد/ داروی ۸۵۰ تومانی ۳ میلیون شد!" است.
وی ادامه داد: مدیر مسئول پایگاه خبری رکنا در دفاعیات خود گفت که انتشار این خبر سهوا منتشر شد.
بعد از اینکه فهمیدیم داروی مذکور نه تنها از ۸۵۰ هزار تومان به ۳ میلیون افزایش نیافت بلکه با توجه به اینکه مشمول داروهای خاص است از ۸۵۰ هزار تومان به ۲۸۸ هزار تومان کاهش هم یافت، خبر اشتباه تصحیح و عذرخواهی شد و از این اقدام مسئولان وزارت بهداشت و هلال احمر تشکر شد.
نصرالهی بیان کرد: رای دادگاه رسیدگی به شکایت دادستان تهران در مورد پرونده اتهام‌های رکنا که به ریاست قاضی جواهری در شعبه یک دادگاه کیفری یک برگزار شد، متعاقبا صادر خواهد شد.
وی گفت: امروز همچنین پرونده اتهامات آقای غلامحسین کرباسچی مدیر مسئول روزنامه هم‌میهن به ریاست قاضی کاشانکی بدون حضور متهم و با حضورش وکیلش در شعبه سوم دادگاه کیفری یک برگزار شد که هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی او را به اتفاق آرا مجرم دانست و مستحق تخفیف ندانست.
وی افزود: اتهام غلامحسین کرباسچی نشر مطالب خلاف واقع و ایجاد اختلاف بین اقشار مختلف مردم است.
سخنگوی هیئت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی در پایان گفت: رای دادگاه رسیدگی به پرونده اتهام‌های مدیر مسئول روزنامه هم میهن ، متعاقبا صادر خواهد شد.