سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدور هشدار زرد هواشناسی در کاشان

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 20:53
رئیس اداره هواشناسی کاشان جزئیات صدور زرد هواشناسی در کاشان را تشریح کرد.
كاشان،مناطق،هواشناسي،بيدگل،توجه،همرفتي

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی در کاشان اظهار داشت: طی اواخر امروز و فردا فعال شدن سامانه بارشی همرفتی در مناطق کاشان و آران‌ و بیدگل بر اساس نقشه‌های هواشناسی پیش‌بینی می‌شود.
وی در بیان جزئیات این ناپایداری جوی در منطقه کاشان و آران و بیدگل افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در ساعات اواخر امروز دوشنبه و سه‌شنبه در مناطق دو شهرستان کاشان و آران‌ و بیدگل سامانه‌ همرفتی فعال می‌شود.
رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان ضمن اشاره به جزئیات این سامانه در مناطق ابراز داشت: این سامانه‌ها بارش‌های رگباری نقطه‌ای و به صورت غیریکسان همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید همراه خواهد بود.
وی با بیان اینکه این شرایط بارش بیشتر در مناطق کوهستانی و گرد و خاک در مناطق دشتی قابل انتظار است، گفت: با توجه به دمای بالای هوا شرایط غافل‌گیری که منجر به جریان آب‌های ناشی از بارش‌های تند و رگباری وجود دارد.
ارغوانی با بیان اینکه با توجه به وزش باد نسبتاً شدید شهروندان مراقب لازم را داشته باشند، تصریح کرد: از قرار دادن خودرو زیر درختان خشک و شکننده خودداری کرده و با توجه به احتمال گرد و خاک از ترددهای غیرضروری گروه‌های حساس خودداری شود.
انتهای پیام/801