خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

غرب بندرعباس به منطقه سبز محیط زیستی تبدیل شود

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 20:53
مدیرکل محیط زیست هرمزگان با اشاره به نگرانی ها در خصوص آلودگی های زیست محیطی صنایع غرب بندرعباس گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک، منطقه غرب بندرعباس به منطقه سبز محیط زیستی تبدیل شود.
زيست،محيط،هرمزگان،صنايع،سيزدهم،آلودگي،نگاه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حبیب مسیح تازیانی در آئین گرامیداشت روز جهانی محیط زیست اظهار داشت: از آنجایی که تولید از مهمترین اولویت‌های صنایع هرمزگان تلقی می‌شود، اما نگاه ها به سمت آلودگی های زیست محیطی تولید شده توسط این صنایع نیز جلب می شود.
وی افزود: صنایع هرمزگان با برنامه ریزی مدون و سنجیده، علاوه بر راه اندازی زنجیره تولید باید در راستای کاهش آلودگی های صنعتی محیط زیست تلاش کنند.
به گفته مسیح تازیانی، آلودگی های واحدهای صنعتی تاثیر بسزایی بر روی محیط زیست می گذارد.
وی با بیان دغدغه های موجود در خصوص آلودگی‌های ایجاد شده توسط صنایع بیان کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک، منطقه غرب بندرعباس به منطقه سبز تبدیل شود.
مدیرکل محیط زیست هرمزگان اذعان داشت: پرسنل صنایع هرمزگان و شهروندان هر کدامشان به نوعی در بهبود محیط زیست سهیم هستند.
وی به عملکرد دولت سیزدهم در حوزه محیط زیست پرداخت و گفت: در دولت سیزدهم نگاه خوبی به محیط زیست وجود دارد نگاه ما بر توسعه محیط زیست طبیعی است و کارهای ارزشمندی در این زمینه‌ انجام شده است.
مدیرکل محیط زیست هرمزگان گفت: تدوین طرح‌های مدیریتی در مناطق حفاظت شده، ساخت 7 پاسگاه محیط بانی جدید، تجهیز پاسگاه‌های محیط‌بانی و مراکز اطفا حریق و افتتاح 101 خانه محیط زیست از مهم‌ترین اقدامات در دولت سیزدهم بوده است.
انتهای پیام/864