خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ضرب‌الاجل تکمیل زیرساخت‌های اربعین در شلمچه و چذابه - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 19:12
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: دستگاه ها و اداره های متولی طرح های عمرانی در 2 گذرگاه اربعین حسینی شلمچه و چذابه باید نسبت به تکمیل این زیرساخت ها پیش از شروع حرکت زائران به سمت مرزها اقدام کنند.
اربعين،حسيني،شلمچه،گذرگاه،زائران،خوزستان،عمراني،مسير

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، محمد خانچی امروز در بازدید از محل استقرار مواکب اربعین در مسیر مرز شلمچه گفت: دستگاه‌ها و اداره‌های متولی طرح‌های عمرانی در 2 گذرگاه اربعین حسینی شلمچه و چذابه باید نسبت به تکمیل این زیرساخت ها پیش از شروع حرکت زائران به سمت مرزها اقدام کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان افزود: طرح‌های عمرانی مربوط به گذرگاه های اربعین حسینی واقع در مرزهای شلمچه و چذابه تا اول مرداد تکمیل خواهند شد.
وی به آغاز عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت سه کیلومتر از مسیر پشت مواکب اربعین در شلمچه اشاره و تصریح کرد: بهسازی این مسیر همواره دغدغه موکب‌داران برای رساندن آسان تجیهزات، تدارکات و ارائه خدمات به زائران بود که همزمان با استقرار مواکب حسینی و قبل از مراسم اربعین، تکمیل و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
خانچی گفت: عملیات اجرایی چهار خطه کردن 9 کیلومتر از مسیر خرمشهر به اهواز از 2 سمت در حال انجام است که در اربعین حسینی امسال مورد استفاده قرار می‌گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان افزود: باید شرایطی در 2 گذرگاه اربعین حسینی استان خوزستان فراهم شود تا موکب داران به راحتی خدمات خود را به زائران ارائه دهند.
به گزارش تسنیم، مرز بین‌المللی شلمچه در 15 کیلومتری غرب خرمشهر و 20 کیلومتری بصره عراق قرار دارد.
بر اساس تقویم رسمی کشور چهارم شهریور برابر با 20 صفر 1445 هجری شمسی اربعین حسینی است.
پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه 2 گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند.
هر ساله هزاران نفر زائر عتبات عالیات از سراسر کشور و یا کشورهای دیگر از این 2 مرز در مراسم اربعین حسینی عازم کشور عراق می‌شوند.
انتهای پیام/735