خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رکود 20 ساله در بهره‌برداری یک مجموعه ‌گردشگری رودسر - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 19:12
رئیس کل دادگستری گیلان گفت: قرار بود یک مجموعه اقامتی گردشگری در 20 سال پیش مشترکا توسط میراث فرهنگی و شهرداری احداث شود که بخشی از کارها و بناها انجام شده ولی بعد از دو دهه در کش و قوس عدم بهره برداری قرار دارد.
رودسر،شهرستان،پروژه،قرار،دادگستري،بهره،پلرود،نياركي،قضا،دستگاهي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی ظهر امروز در جریان سفر به شهرستان رودسر و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از دادگستری‌های شهرستان‌ها، بازرسی‌های تخصصی و نظارت صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در بازدید از دادگستری شهرستان رودسر مشخص شد که تعدادی از پرونده‌ها وجود دارد که به دلائلی بیش از یک سال از بررسی و صدور حکم برای آنان می‌گذرد که کارگروه ویژه‌ای برای تعیین تکلیف سریع این گونه پرونده‌ها تشکیل می‌شود.
وی با بیان اینکه پیگیری حقوق عامه یکی از اقداماتی است که در دستور کار دستگاه قضا قرار دارد، گفت: امروز در جریان سفر به رودسر متوجه شدم که قرار بود یک مجموعه اقامتی گردشکری در 20 سال پیش مشترکا توسط میراث فرهنگی و شهرداری احداث شود که بخشی از کارها و بناها انجام شده ولی بعد از دو دهه در کش و قوس‌عدم بهره برداری قرار دارد.
رئیس کل دادگستری گیلان بیان اینکه مقرر شد در خصوص تعیین تکلیف این مجموعه گردشگری، دادگستری رودسر با حضور میراث فرهنگی و شهرداری و طرفین قرارداد به توافقی برسند که مردم شهرستان از آن منتفع شوند، تصریح کرد: در صورت‌عدم توافق، با طرح دعوای حقوقی در شهرستان، تصمیم نهایی توسط قوه قضائیه گرفته می‌شود و توقع این نبود که بخش قابل توجهی از یک پروژه، سال‌ها صرف درگیری و اختلافات بین دستگاهی شود و امیدوارم با ورود دستگاه قضا این اختلاف برطرف و پروژه به بهره برداری برسد.
صادقی نیارکی با بیان اینکه اختلاف‌های بین دستگاهی موجب ضرر به بیت المال و مردم می‌شود، افزود: یکی از مشکلات موجود در شهرستان رودسر موضوع پروژه سد پلرود است که در این خصوص نیز اختلاف‌هایی وجود دارد که مانع بهره برداری آن شده است.
وی با بیان اینکه درخصوص پروژه سد پلرود، اختلاف‌هایی بین مردم و اهالی روستا با آب منطقه‌ای وجود دارد که باید حل شود، گفت: آب منطقه‌ای باید نسبت به تملک اراضی مدعی خود اقدام قانونی کند که هم مردم زیان نکنند و هم پروژه تحت تاثیر اختلافات قرار نگیرد.
انتهای پیام/