سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اموال ناشی از جرم به ایران شناسایی، توقیف و مسترد شود

تسنیم | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 18:12
معاون امور بین الملل قوه قضاییه طی نامه ای به رؤسای کل دادگستری های استان های کشور خواستار شناسایی، توقیف، ضبط و استرداد اموال ناشی از جرم به کشورمان شد.
اموال،استرداد،رديابي،دوجانبه،توقيف

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، کاظم غریب‌آبادی؛ معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به رؤسای کل دادگستری‌های استان‌های سراسر کشور خواستار شناسایی، ردیابی، توقیف، ضبط و استرداد اموال ناشی از جرم به ایران شد.
غریب‌آبادی در این نامه نوشت: «ضروری است چنانچه اموال، وسایل و یا عوائد ناشی از جرایم به خارج از کشور منتقل شده است، مراجع قضایی مربوطه با استفاده از ظرفیت قانونی موافقت‌نامه‌های دوجانبه همکاری قضایی در امور کیفری با برخی کشورها نسبت به درخواست شناسایی، ردیابی، توقیف، ضبط و مصادره و استرداد اموال ناشی از جرم از مقامات ذیصلاح کشورهای طرف موافقت‌نامه‌ها اقدام کنند.
در صورت عدم وجود موافقت‌نامه دوجانبه، از ظرفیت قانونی مفاد کنوانسیون مبارزه با فساد برای تقاضای استرداد اموال استفاده شود.»
انتهای پیام/