خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اعطای وام 900 میلیونی به تاکسیران‌ها برای دریافت تاکسی‌برقی - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 17:53
سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اعطای وام 900 میلیون تومانی به تاکسیران ها برای دریافت تاکسی برقی خبر داد.
عمومي،برقي،ناوگان،تاكسي،حمل،ورود،نقل

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شادی مالکی امروز در مراسم ورود 1000 دستگاه تاکسی برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی با بیان اینکه ورود تاکسی‌های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی، حرکت عظیمی در راستای کاهش آلودگی هوای تهران است، اظهار کرد: نوسازی ناوگان عمومی به‌ویژه تاکسی‌ها که پرتردد و پر پیمایش هستند، نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد چراکه نیمی از 80 هزار تاکسی پایتخت و تقریباً تمامی ون‌ها فرسوده هستند.
وی ادامه داد: شهرداری با دو رویکرد حرکت به سمت کاهش آلودگی هوا و ارتقای حمل و نقل عمومی حرکت به سمت برقی‌سازی را آغاز کرد و در این راستا در سال جاری شاهد ورود 55 هزار تاکسی و 10 هزار ون برقی به حوزه حمل و نقل عمومی هستیم که بخشی از آنها در قالب همکاری با وزارت صمت محقق می‌شود.
سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: تاکسی‌های امروز از همین گروه خودروها هستند که با ظرفیت شرکت کرمان موتور با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای ورود 2 هزار تاکسی برقی به پایتخت کلید خورد.
وی ادامه داد: در راستای تسهیل شرایط خرید خودروهای برقی برای تاکسیران‌ها، اعطای وام 300 میلیون تومانی و وام ‌600 میلیون تومانی از سوی خودروساز در نظر گرفته شد و این شرایط باعث خروج خودروهای فرسوده از ناوگان عمومی پایتخت خواهد شد.
انتهای پیام/