سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

راه‌اندازی میز توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی در فارس - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 17:12
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، گفت: با توجه به توانمندی های گسترده استان در حوزه خدمات فنی و مهندسی و در راستای بهره برداری مطلوب از این ظرفیت ها با هدف توسعه صادرات غیرنفتی میز توسعه صادرات راه اندازی می شود.
مهندسي،فني،صادرات،استان،تشكل،ميز،توسعه،اقتصادي،دبيرخانه،فارس ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مرتضی شریفی در نخستین جلسه میز توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی استان فارس، اظهار داشت: تشکل صادرات خدمات فنی و مهندسی استان فارس در سال 1381، پس از حضور فعال مدیران صنعتی و دست‌اندرکاران و مشاورین پایه‌ریزی شد.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، افزود: این تشکل بر اساس قانون و به منظور ساماندهی صادرات خدمات فنی و مهندسی، فراهم کردن امکان بهره‌برداری بیشتر از سرمایه‌گذاری، تولید و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و نهایتا به هنگام کردن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه، با حضور شخصیت‌های خصوصی و حقوقی که عموماً از مهندسین و شرکت‌های مشاوره مهندسی تشکیل یافته، کار خود را آغاز کرد.
وی با اشاره به توانمندی‌های گسترده استان در حوزه خدمات فنی و مهندسی در زمینه‌های مختلف از جمله عمران، برق، الکترونیک، کشاورزی، نفت وگاز و پتروشیمی، فناوری، معدن و غیره، گفت: در راستای بهره‌برداری مطلوب از این ظرفیت‌ها با هدف توسعه صادرات غیرنفتی و به دنبال آن توسعه اقتصادی، میز توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی در استان راه‌اندازی شد که دبیرخانه آن به تشکل صادرات خدمات فنی و مهندسی استان واگذار شد تا به یاری خدواند متعال و با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم اهداف مذکور محقق شود.
شریفی بیان کرد: یکی از برنامه‌های آتی این میز، برگزاری همایش ملی صادرات خدمات فنی و مهندسی در نیمه دوم سال جاری است که مقرر شد دبیرخانه میز با همراهی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی ذی‌ربط، از هم اکنون تمهیدات لازم به منظور برگزاری هر چه مطلوب‌تر این رویداد را فراهم کنند.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی ادامه داد: با توجه به اهمیت استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، این تشکل نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری استان اقدام کرده که بدون تردید دستاورد‌های خوبی در حوزه صادرات محصولات دانش‌بنیان بر پایه خدمات فنی و مهندسی را به دنبال خواهد داشت.
وی گفت: مقرر است دبیرخانه میز صادرات خدمات فنی و مهندسی، محل تعامل کلیه تشکل‌های خدمات فنی و مهندسی در زمینه‌های مختلف باشد تا ضمن جلوگیری از پراکندگی امور، شاهد هم‌افزایی بین تشکل‌های مرتبط و در نتیجه رونق اقتصادی در استان باشیم.
به گزارش تسنیم، این تشکل یک مؤسسه غیردولتی است که خدمات فنی و مهندسی عمومی را ساماندهی و مدیریت می‌کند و به خصوص وظیفه اصلی آن، صدور این گونه خدمات به خارج از کشور است.
تشکل خدمات فنی و مهندسی برای سرمایه گذاران خارجی که قصد گشایش واحد صنعتی و یا پروژه‌های کوچک و بزرگ در منطقه را دارند و تقاضای خدمات فنی و مهندسی می‌کنند، هماهنگی‌های لازم را انجام خواهد داد.
انتهای پیام/424/