خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آموزش و پرورش نقش بی‌بدیلی در مقابله با هجمه دشمنان دارد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 17:12
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: آموزش و پرورش نقش بی بدیلی در مقابله با هجمه دشمنان دارد.
مدارس،استان،نقش،كانكسي،آموزان،انتقال،مركزي،دانش،مصوبات،نوساز ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار مرتضی عمومهدی پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل و معاونان نوسازی مدارس استان مرکزی با اشاره به نقش مدارس در انتقال مفاهیم و ارزش‌ها به دانش آموزان اظهار داشت: امور تربیتی در مدارس نقش بسزایی در انتقال فرهنگ و ارزش‌ها به دانش آموزان دارد.
این نهاد مهم در انتقال ارزش‌های دینی و فرهنگی انقلاب اسلامی به مدارس و تربیت و بازسازی دانش آموزان در فضایی انقلابی و اسلامی و همچنین زمینه سازی برای ورود نگرش‌های دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی به نظام آموزش و امور تربیتی و رشد ارزش‌ها و پرورش و حفظ مدارس از آفات فرهنگی و سیاسی نقش مهمی دارد.
وی افزود: استمرار و بقای هر جامعه مستلزم انتقال مجموعه باورها، ارزش‌ها، رفتارها، گرایش‌ها، دانش‌ها و مهارت‌ها به نسل‌های جدید به وسیله آموزش وپرورش است.
بنابراین نقطه عطف تربیت یک انسان در دوران مدرسه شکل می‌گیرد و جوانان نقش مهم و تعیین کننده‌ای در ساختن جامعه دارند.
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: آموزش و پرورش نقش بی بدیلی در مقابله با هجمه دشمنان دارد، بدون شک توجه حداکثری به تعلیم و تربیت بسیاری از نقشه‌های دشمن را در ابعاد فرهنگی و اعتقادی خنثی خواهد ساخت.
همچنین سوق دادن دانش آموزان و جوانان به سوی فرهیختگی، راه‌های نفوذ فرهنگ‌های بیگانه را تنگ خواهد کرد‌.
عمومهدی با تاکید بر استمرار فعالیت گروه‌های جهادی در بهسازی مدارس خاطرنشان کرد: گروه‌های‌جهادی بازوی دستگاه‌های‌اجرایی در خدمت به مردم هستند و همواره در عرصه‌های مختلف از جمله آموزشی، پرورشی و زیرساختی پیشتاز هستند و نقش آفرینی می‌کنند و همچنان به خدمات جهادگران در عرصه‌های آموزشی، خدماتی و زیرساختی نیازمند هستیم.
37 مدرسه کانکسی در استان مرکزی جمع‌آوری شد
جواد لنجابی در این نشست با اشاره به احداث فضاهای آموزشی در استان اظهار داشت: پیرو مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان و اجرای طرح دانش‌آموز شهید پناهی، عملیات مطالعاتی و جمع‌آوری مدارس کانکسی بالای 10 دانش‌آموز در دستور کار اداره کل نوسازی مدارس استان قرار گرفت و این مدارس با ساختمان‌های مستحکم جایگزین شدند، به طوری که در دولت سیزدهم 37 مدرسه کانکسی در استان جمع‌آوری شد.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی افزود: در حال حاضر با کمک خیرین مدرسه‌ساز و علاوه بر انجام تعهدات مصوبات سفر، جمع‌آوری سایر مدارس کانکسی با جمعیت دانش‌آموزی بالای 5 نفر در دستور کار قرار دارد، همچنین پیرو مصوبات سفر رئیس جمهور به استان، تعمیرات اساسی سرویس‌های بهداشتی مدارس با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در دستور کار قرار گرفته و با هماهنگی آموزش‌و پرورش استان و با اولویت تفکیک سرویس‌های بهداشتی مدارس مختلط آغاز شده است.
انتهای پیام/711/