سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تهیه و تدوین اسناد پیشگیرانه از سرقت در استان مرکزی

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 17:12
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: این معاونت از سال گذشته و با در نظر گرفتن آسیب های اولویتی استان، اقدام به تهیه و تدوین اسناد پیشگیرانه در حوزه های سرقت و خودکشی کرد.
پيشگيري،جرم،استان،وقوع،پيشگيرانه،اجراي،اسناد،آسيب،مركزي،ابلاغ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کمیجان، محسن خیرمند ظهر امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کمیجان با اشاره به اجرای برنامه‌های پیشگیرانه در راستای کاهش جرم و آسیب، اظهار داشت: کاهش جرم و آسیب از اهداف اجرای برنامه‌های پیشگیرانه در سطح استان است، حتی اگر این هدف در مقیاس پایین محقق شود همچنان ارزشمند است، نباید انتظار داشت که آمار یک آسیب در مدت کوتاه از یک رقم بسیار بالا به نصف تقلیل پیدا کند.
وی با بیان اینکه باید میان این موضوع که آسیب‌ها علت یا معلول هستند تمییز قائل شد چرا که در این صورت می‌توان راهکار بهتری را برای پیشگیری از آن اعمال کرد، افزود: برای تحقق مطلوب پیشگیری از وقوع جرم، هم‌افزایی و وفاق توأمان بین دستگاه‌های مسئول ضرورت دارد و اگر بدانیم پیشگیری کارآمدتر از مقابله است بهتر می‌توان در حوزه پیشگیری از آسیب فعالیت کرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی فرمانداری‌های استان را بازوان توانمند دستگاه‌ قضا در اجرای برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم دانست و گفت: فرمانداری‌ها، مساعدت مطلوبی در پایش مستمر اجرای برنامه‌های پیشگیرانه از وقوع جرم در شهرستان‌های استان مرکزی دارند که جای تقدیر دارد.
خیرمند عنوان کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی از سال گذشته و با در نظر گرفتن آسیب‌های اولویتی استان، اقدام به تهیه و تدوین اسناد پیشگیرانه در حوزه‌های پیشگیری از سرقت، پیشگیری از تصادفات، پیشگیری از خشونت و پیشگیری از خودکشی کرد و با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی هر شهرستان، اسناد، بومی‌سازی و به حوزه‌های قضایی استان مرکزی ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه تمام وظایفی که به موجب اسناد پیشگیرانه به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده، در واقع همان وظایف ذاتی و قانونی آنان است و تکلیفی مازاد بر وظایف قانونی نیست، گفت: اجرای اسناد پیشگیرانه در شهرستان‌ها به دادگستری محل واگذار شده است، صرف ابلاغ برنامه‌ها، ضامن اثرگذاری نیست و باید نظارت و پایش مستمر وجود داشته باشد، معاونت پیشگیری از وقوع جرم با بازدید میدانی و با حضور کارشناسان تخصصی نسبت به ارزیابی اقدامات انجام شده در راستای پیشبرد سند، اقدام می‌کند.
انتهای پیام/711/