خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 24 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۵۵ هزار تاکسی برقی وارد ناوگان تاکسیرانی می‌شود

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 16:54
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها ۵۵ هزار تاکسی و ۱۰ هزار ون برقی وارد ناوگان می‌شود.
برقي،تهران،تاكسي،خودروساز،تاكسيراني،تفاهم،تحويل،شهردار،هوا،آ ...

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تهران:
شادی مالکی در حاشیه مراسم امروز تحویل تاکسی‌های برقی از سوی شرکت خودروساز کرمان موتور به شهرداری تهران با بیان اینکه در گام نخست ۲۰۰ دستگاه تاکسی برقی تحویل رانندگان تاکسی خواهد شد، گفت: سایر خودرو‌های برقی نیز تا چند هفته آینده وارد مدار شده و تحویل رانندگان می‌شود.
وی با بیان اینکه حرکت به سمت برقی سازی یک الزام است که با تدبیر دولت و شهرداری تهران در راستای کاهش آلودگی هوا و ارتقاء خدمات رسانی به شهروندان در اولویت کار قرار گرفته است، گفت: با توجه به فراهم شدن شرایط قرار است براساس برنامه ریزی‌ها ۵۵ هزار تاکسی و ۱۰ هزار ون برقی وارد ناوگان شود که بخشی از تاکسی‌ها ذیل تفاهم نامه با شرکت‌های خودروساز است که بعد از دریافت استاندارد‌ها و پلاک گذاری، خودرو وارد مدار می‌شود.
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه رونمایی امروز در شرکت کرمان موتور به دلیل تفاهم نام تأمین ۲۰۰۰ دستگاه خودروی برقی بوده است، اظهار کرد: شهرداری تهران ۳۰۰ میلیون تومان وام با بازپرداخت ۳ درصد با همکاری صندوق کارآفرینی امید و خودروساز ۶۰۰ میلیون تومان وام با درصد کم پرداخت می‌کند.
نیمی از ناوگان تاکسیرانی فرسوده است
شادی مالکی در این مراسم همچنین گفت: برقی سازی پروژه عظیمی بود که امروز شاهد به بار نشستن آن هستیم و این سیاستی است که در دولت فعلی و با حمایت‌های شهید جمهور آغاز شد که حرکت عظیم به سمت کاهش آلودگی هواست.
وی با بیان اینکه تاکسی‌ها به دلیل اینکه پرپیمایش هستند قطعا نوسازی آنها می‌تواند تاثیر زیادی در بهبود وضعیت هوا داشته باشد افزود: تمامی ون‌ها و نیمی از ۸۰ هزار تاکسی تهران فرسوده هستند، لذا شهردار تهران با هدف کاهش آلودگی هوا و ارتقای خدمات، برقی‌سازی را از سال گذشته در دستورکار قرار داد و امسال شاهد ورود ۵۵ هزار تاکسی و ۱۰ هزار ون برقی خواهیم بود.
وی ادامه داد: در قالب تفاهم با وزارت صمت خودروساز‌ها متعهد شدند که نسبت به تامین و ورود تاکسی‌های برقی اقدام کنند که شرکت کرمان‌موتور متعهد به ورود ۲۰۰۰ دستگاه تاکسی برقی شد که در فاز اول ۱۰۰۰ تاکسی برقی وارد می‌شود و امید است با وام‌های ارائه شده شاهد نوسازی تاکسی‌ها باشیم.
وی ضمن تقدیر از شهردار تهران گفت: برقی سازی، کار نو و جدیدی بود و با تدابیر شهردار تهران این مسیر تسهیل شد.
منبع: ایسنا