سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وینیسیوس جونیور باعث زندانی شدن 3 هوادار شد

تسنیم | ورزشی | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 16:53
سه هوادار تیم فوتبال والنسیا به دلیل توهین نژادی به بال برزیلی رئال مادرید نقره داغ شدند.
اسپانيا،لاليگا،جونيور،نژادپرستي،والنسيا،نژادي،رونالدو،توهين، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دادگاهی در اسپانیا 3 هوادار والنسیا را به دلیل توهین نژادی به وینیسیوس جونیور بال برزیلی رئال مادرید به 8 ماه زندان و 2 سال محرومیت از حضور در ورزشگاه‌های فوتبال محکوم کرد.
این حکم نتیجه اتفاقاتی است که در تاریخ 21 مِی 2023 (31 اردیبهشت 1402) و در بازی تیم‌های والنسیا و رئال مادرید در هفته هفته سی‌وپنجم رقابت‌های فصل گذشته لالیگای اسپانیا رخ داد و برخی هواداران تیم حریف به وینیسیوس توهین‌های نژادی کردند که در ادامه بسیاری این اقدام آنها را محکوم کردند.
وینیسیوس جونیور پس از آن بازی با انتشار پستی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» نوشته بود: «لالیگایی که زمانی به رونالدینیو، رونالدو (نازاریو)، کریستیانو رونالدو و لیونل مسی تعلق داشت، امروز متعلق به نژادپرستان است».
خاویر تباس رئیس سازمان لالیگا در این خصوص گفت: این حکم درباره مبارزه با نژادپرستی در اسپانیا خبر بسیار خوبی است چون تجربه اشتباهی که وینیسیوس جونیور متحملش شد را اصلاح می‌کند و پیامی روشن به افرادی می‌فرستد که به ورزشگاه فوتبال می‌روند تا توهین کنند.
لالیگا آنها را شناسایی و گزارش خواهد کرد و عواقب جنایی برای آنها در پی خواهد داشت.
وی افزود: من درک می‌کنم که ممکن است در طول مدت زمانی که برای صدور این احکام زمان می‌برد، ناامیدی به وجود می‌آید، اما این نشان می‌دهد که اسپانیا کشوری است که یکپارچگی قضایی را تضمین می‌کند.
به این ترتیب، ما در لالیگا فقط می‌توانیم به سرعت اجرای عدالت احترام بگذاریم، اما یکبار دیگر خواستار تغییر قوانین اسپانیا هستیم تا لالیگا قدرت تحریمی داشته باشد که بتواند مبارزه با نژادپرستی را سرعت بخشد.
انتهای پیام/