سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ترامپ حمله کنندگان به کنگره را جنگجو نامید

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 16:13
دونالد ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی حمله کنندگان به ساختمان کنگره در سال 2021 را افرادی جنگجو نامید.
مهاجران،بايدن،غيرقانوني،آمريكا،مكزيك،مرز،كنگره،حمله،لايحه،سا ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی در نوادا، حمله کنندگان به ساختمان کنگره در 6 ژانویه سال 2021 را افرادی جنگجو نامید.
وی در میان انبوهی از طرفدارانش اظهار کرد آن دسته از طرفداران من که در آن روز به ساختمان کنگره حمله کردند، جنگجویانی هستند که به راستی بیشتر از آن چیزی هستند که بودند، آنها قربانیان آنچه که اتفاق افتاد، بودند.
ترامپ افزود: تمام آنچه که آنها انجام دادند اعتراض به انتخاباتی متقلبانه بود.
این کاری بود که آنها انجام دادند.
وی همچنین بار دیگر مدعی شد که برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 ، علیه او توطئه شده است.
رئیس جمهور سابق آمریکا همچنین مدعی شد که پلیس به حمله کنندگان به ساختمان کنگره خوش آمدگویی کرده و به آنها گفته به داخل بیائید، به داخل بیائید.
آنچه که اتفاق افتاد یک اقدام وحشتناک بود.
این در حالی است که ترامپ در گذشته نیز از واژگان مشابهی برای توصیف افرادی استفاده کرده بود که به ساختمان کنگره حمله کرده بودند.
در نوامبر سال گذشته ترامپ متهمان پرونده حمله به ساختمان کنگره را گروگان نامیده بود و خواستار آزادی آنها شده بود.
وی همچنین در ماه مارس مدعی شد اگر بار دیگر به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود، یکی از نخستین اقداماتش آزادی متهمان این پرونده خواهد بود که به نادرستی زندانی شده اند.
در روز 6 ژانویه 2021 و پس از شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در مقابل جو بایدن، هزاران نفر از طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله کردند که در نتیجه 1200 نفر در این ارتباط دستگیر و بیش از 450 نفر متهم به حمله به ماموران و یا کارکنان کنگره شدند.
بیش از 700 نفر نیز با جرایم متعدد فدرال گناهکار شناخته شدند.
همچنین در آن روز حدود 140 مامور پلیس زخمی و 5 مامور نیز کشته شدند.
ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود، اقدام اجرایی اخیر جو بایدن درباره مرزهای جنوبی کشور را پوچ گویی و چرت گفتن و مانند گاو نر رفتار کردن نامید.
وی افزود: اقدام اجرایی بایدن در مورد این مرز، به نفع تهاجم و توزیع کنندگان مواد مخدر بوده و پدیده قاچاق انسان را ترغیب می کند.
چند روز پیش جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در یک اقدام عملی جدی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر، ارائه پناهندگی به مهاجرانی را که غیرقانونی از مکزیک وارد آمریکا می شوند، ممنوع کرد.
براساس این قانون، مهاجرانی که به طور غیرقانونی از طریق مرز مکزیک وارد خاک آمریکا می شوند، به سرعت به مکزیک بازگردانده می شوند.
البته استثنائاتی درباره کودکان بدون همراه، افراد دچار بیماری های جدی یا تهدیدات امنیتی و قربانیان قاچاق مواد مخدر وجود دارد.
وی افزود: این اقدام به ما کمک می کند تا کنترل مرزهای خود را در دست بگیریم و نظم و ترتیب را به این فرآیند بازگردانیم.
این محدودیت تا زمانی که تعداد مهاجران غیرقانونی کاهش نیافته و به سطحی نرسد که سیستم ما بتواند آنها را به طور موثر مدیریت کند، به قوت خود باقی می ماند.
رئیس جمهور آمریکا ضمن اعلام این قانون جدید، اغلب سیاست های بحث برانگیز ترامپ از جمله جداکردن خانواده های مهاجران در مرز و اظهارات ترامپ در مسموم شدن خون کشور با مهاجران غیرقانونی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: من هرگز مهاجران را تهدید نمی دانم.
بایدن پیشتر گفته بود پس از آنکه جمهوری خواهان لایحه دو حزبی مصوب سنا را رد کردند، دولتش درصدد انجام برخی اقدامات اجرایی برای مسدود کردن مسیر مهاجران در مرز است.
این در حالی است که جمهوری خواهان سنا هفته گذشته بار دیگر این لایحه دو حزبی را رد کرده و مایک جانسون رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: این لایحه امینت مرزها را تامین نمی کند و روند مهاجرت غیرقانونی را بیشتر می کند.
براساس این گزارش، لایحه دوحزبی مهاجران و امنیت مرزی در ماه فوریه در مجلس سنا مسکوت ماند پس از آنکه دونالد ترامپ از جمهوری‌خواهان خواست از این لایحه حمایت نکنند، با وجود آنکه در این لایحه قوانین متعدد موردنظر جمهوری‌خواهان برای امنیت مرزها گنجانده شده بود.
ترامپ خاطرنشان کرد این اقدام، اقدامی ضعیف، غیرموثر و پوچ است.
آنچه که بایدن انجام داده دیر و بی معنی بوده و تنها یک ترفند عمومی است.
وی تصریح کرد اگر جو بایدن به درستی می خواهد حالا یک دستور اجرایی را برای توقف تهاجم مهاجران امضا کند، تمام چیزهایی که او احتیاج دارد گفتن این موضوع است که: من به سرعت تمام سیاست های مرزی فردی جنتلمن به نام دونالد ترامپ را باز می گردانم.
نگرانی‌ها درباره سیاست‌های مهاجرتی تبدیل به اصلی‌ترین موضوع مورد بحث در کمپین‌های انتخاباتی امسال شده است.
جمهوری‌خواهان آمریکایی بارها سیاست‌های دولت بایدن در مورد موضوع مهاجران و عبور مهاجران غیرقانونی از مرز مکزیک را مورد انتقاد قرار داده‌اند، موضوعی که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری در نوامبر سال جاری شدت گرفته است و مخالفان بایدن به‌دنبال استفاده از این موضوع برای تخریب بایدن هستند.
چندی قبل نیز روسای جمهور کشورهای آمریکا و مکزیک اعلام کردند در نظر دارند تا درباره مهاجران غیرقانونی در مرزهای مشترک خود سخت گیری بیشتری اعمال کنند.
آنها تصریح کردند دولت های دو کشور به زودی گام هایی را برای کاهش عبور مهاجران غیرقانونی از مرزهای مشترک بر می دارند در حالی که به مشکلات اقتصادی و امنیتی پرداختند که باعث مهاجرت افراد می شود.
در همین حال، جو بایدن که برای بار دوم نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری شده، در ماه های اخیر دیدگاه خود نسبت به امنیت مرزها را سختگیرانه تر کرده در حالی که موضوع مهاجران غیرقانونی تبدیل به یکی از اصلی ترین نگرانی های رای دهندگان آمریکایی شده است.
مأموران گشت مرزی آمریکا در سال مالی 2023، حدود 2 میلیون مهاجر غیرقانونی را در مرز با مکزیک دستگیر کرده‌اند که این رقم رکوردی بی‌سابقه در 2 سال اول دوران ریاست‌جمهوری بایدن بوده است.
سازمان ملل اعلام کرد مهاجران و پناهندگان با عبور از مرز مکزیک با آمریکا از خشونت ، مشکلات اقتصادی و تاثیرات منفی تغییرات آب و هوایی فرار می کنند.
انتهای پیام/