سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تشخیص هویت پیکرهای مطهر 2 شهید تهرانی و خوزستانی در همدان

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 16:12
نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان همدان از شناسایی پیکر مطهر بسیجی شهید «غلامرضا شریفی» و شهید «سید محسن غریبیان» از طریق نمونه برداری آزمایش DNA خبر داد.
شهيد،همدان،خانواده،شناسايي،پيكر،شهداي،عمليات،مفقودين،والفجر

بهرام دوست‌پرست در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: پیکرهای مطهر این دو شهید بزرگوار در جریان عملیات تفحص در سال 76 به عنوان شهید گمنام در قطعه شهدای گمنام در گلزار شهدای همدان خاکسپاری شده است.
وی با اشاره به شناسایی پیکر شهید بسیجی غلامرضا شریفی از طریق نمونه‌برداری DNA، گفت: این شهید گرانقدر متولد 1342 دشت آزادگان خوزستان است که بیستم اسفند 61 در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسیده بود و اکنون پس از 41 سال چشم‌انتظاری شناسایی شد.
نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان همدان عنوان کرد: خبر شناسایی پیکر این شهید عزیز توسط سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان به خانواده ارجمند ایشان اطلاع‌رسانی شده است.
دوست پرست با اشاره به اینکه شهید بسیجی «سید محسن غریبیان» فرزند سید حسن نیز در تاریخ 22 فروردین‌ماه سال 62 در عملیات والفجر یک به شهادت رسید افزود: شهید یاد شده جمعی لشکر27 محمد رسول الله (ص) متولد تهران بوده و خانواده در تهران ساکن هستند.
وی بیان کرد: خبر شناسایی شعید غریبیان نیز به خانواده این شهید گرانقدر بعد از 41 سال چشم‌انتظاری پنجشنبه شب در مراسمی به دعوت آستان قدس رضوی در جوارحرم مطهر آقا علی بن موسی الرضا (ع) اطلاع داده شد.
نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان همدان با بیان اینکه تصمیم ماندن یا نماندن پیکر شهید در همدان بر عهده خانواده‌های شهدا است اعلام کرد: آیین وصال خانواده شهدا روز 24 خرداد ساعت 16 با حضور خانواده شهیدان غریبیان و شریفی در گلزار شهدای همدان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/