خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 27 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روزانه ۲۳۰۰ سال از عمر تهرانی‌ها در ترافیک تلف می‌شود

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 15:54
معاون عملیات پلیس راهور فراجا گفت: روزانه حدود ۲۳۰۰ سال از عمر مردم در ترافیک شهر تهران از دست می‌رود.
درصد،نقليه،زيست،قانون،فرسوده،پاك،هواي

مراسم رونمایی از اقدامات و دستاورد‌های دستگاه‌ها در دولت سیزدهم در خصوص کاهش آلودگی هوا، توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی درون شهری با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون عملیات پلیس راهور فراجا، وزیر صمت و معاونین وزارت خانه‌های کشور و بهداشت صبح دوشنبه ۲۱ خرداد ماه در سالن همایش‌های بین المللی محیط زیست برگزار شد.
سردار سلیمی معاون عملیات پلیس راهور فراجا گفت: باید سفر‌های غیر ضروری به حداقل برسد و در این زمینه الکترونیکی شدن خدمات می‌تواند بسیار مؤثر باشد.
قانون هوای پاک از مترقی‌ترین قوانین است که متأسفانه تنها ۱۰ درصد آن اجرایی شده و همین مساله؛ مدیریت ترافیک، حوادث و آلودگی را مشکل کرده است.
بیش از ۸۰ درصد وسایل نقلیه فرسوده هستند و همین میزان وسیله نقلیه فرسوده بیشترین سهم را در آلایندگی دارند.
قانون هوای پاک و محیط زیست در سال ۹۶ به نوعی از مترقی‌ترین قوانینی بود که اجرای ۵۰ درصدی آن می‌توانست وضعیت زیست را در شهر‌ها دگرگون کند.
این قانون تا به حال چند درصد آن اجرا شده است؟
فکر کنم کمتر از ۱۰ درصد آن به اجرا رسیده.موضوع نوسازی وسایل نقلیه فرسوده و اجرای قانون هوای پاک باید بر اساس فرایند قانونی و به عنوان یک پروژه انجام شود.
سلیمی بیان کرد: روزانه حدود ۲۳۰۰ سال عمر مردم در ترافیک شهر تهران از دست می‌رود، در حالی که ۷۱ درصد این تردد‌ها با وسایل نقلیه، تک‌سرنشین است.