خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

185 طرح کشاورزی در استان سمنان افتتاح می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 15:30
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، گفت: هم زمان با هفته جهاد کشاورزی 185 طرح عمرانی و اقتصادی در بخش کشاورزی استان سمنان افتتاح می شود.
سمنان،كشاورزي،استان،افتتاح،پروژه،جهاد،185

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدرضا قاسمی، اظهار داشت: هم‌زمان با هفته جهاد کشاورزی 185 طرح عمرانی و اقتصادی در بخش کشاورزی استان سمنان افتتاح می‌شودف این تعداد پروژه کشاورزی با صرف 2 هزار و 2 میلیارد و 370 میلیارد ریال اعتبار آماده بهره‌برداری رسمی شده است.
وی عنوان کرد: این 185 پروژه امسال در حوزه‌های مختلف تولیدات گیاهی، تولیدات دامی، آب‌وخاک و منابع طبیعی و امور عشایر استان سمنان آماده افتتاح شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، افزود: در این هفته پروژه‌های متعددی در حوزه‌های آب و خاک، توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، بهسازی و مرمت چاه و انتقال آب، احداث مزارع و اخداث بند خاکی به بهره‌برداری می‌رسد.
قاسمی گفت: از مجموع 185 پروژه قابل افتتاح هفته جهاد کشاورزی تعداد 172 طرح عمرانی و 13 پروژه نیز در بخش اقتصادی است که آماده افتتاح است.
وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این طرح‌ها که آماده بهره‌برداری هستند؛ برای یک‌ هزار و 39 نفر به‌صورت مستقیم و یک‌ هزار و 130 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه این 185 پروژه در همه شهرستان‌های استان سمنان افتتاح می‌شوند، عنوان کرد: از این تعداد میامی با 70 طرح بیشترین سهم از مجموع پروژه‌های قابل‌افتتاح بخش کشاورزی استان سمنان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی را دارد.
قاسمی تعداد پروژه‌های قابل‌افتتاح عمرانی و اقتصادی بخش کشاورزی و دامداری در شهرستان‌های استان سمنان، شامل گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه، شاهرود، دامغان، سمنان و آرادان را نیز به ترتیب 38، 19، 19، 16، 14، پنج و چهار پروژه عنوان کرد.
انتهای پیام/363/