سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گسترش ناپایداری‌های جوی در روزهای آینده در قزوین - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 14:53
مدیرکل هواشناسی استان قزوین، گفت: با توجه به فصل بهار و تشکیل ابرهای همرفتی، ناپایداری ها در ساعات بعد از ظهر روزهای دوشنبه و سه شنبه از گسترش بیشتری برخوردار خواهد بود.
هواشناسي،قزوين،استان،مناطق،الملوكي،بادهاي،وزش

یوسف شیخ الملوکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان در روزهای آینده، اظهار داشت: خروجی مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا پایان هفته گذر متناوب امواج هوا در سطح منطقه اتفاق می‌افتد که سبب افزایش ابر در برخی از مناطق به ویژه ارتفاعات خواهد شد.
وی ادامه داد: در برخی از مناطق به ویژه ارتفاعات، رگبارهای محلی گاهی رعد و برق و وزش بادهای لحظه‌ای، پیش‌بینی شده است.
مدیرکل هواشناسی استان قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به فصل بهار و تشکیل ابرهای همرفتی، ناپایداری‌ها در ساعات بعد از ظهر روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از گسترش بیشتری برخوردار خواهد بود.
شیخ الملوکی یادآور شد: با توجه به وزش بادهای نسبتا شدید برای برخی مناطق به ویژه بخش جنوبی و شرقی دشت احتمال گرد و غبار محلی نیز پیش‌بینی می‌شود.
عضو ستاد فرماندهی مدیریت بحران استان قزوین، تصریح کرد: هشدار زرد هواشناسی در حوزه کشاورزی صادر شده و کشاورزان باید تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.
مدیرکل هواشناسی استان قزوین در پایان تاکید کرد: به دلیل تنش‌های آبی، مصارف در بخش آب آشامیدنی افزایش خواهد یافت که دستگاه های متولی امر باید تمهیدات لازم را مدنظر داشته باشند.
انتهای پیام/