خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رشته‌های دانشگاهی باید در مسیر بهبود اشتغال باشد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 14:53
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی، گفت: برخی رشته های دانشگاهی استان منطبق با نیازها نیست که باید این رشته ها علاوه بر انطباق با نیازهای استان، با تاکید بر بهبود وضعیت اشتغال نیز شکل گیرد.
استان،توسعه،طرح،انطباق،نيازها،خراسان،شمالي،اجرايي،وضعيت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، عبدالصمد صفرنژاد صبح امروز در دومین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری خراسان شمالی با اشاره به ضرورت انطباق رشته‌های دانشگاهی با نیازهای جامعه، اظهار داشت: برخی رشته‌های دانشگاهی استان منطبق با نیازها نیست که باید این رشته‌ها علاوه بر انطباق با نیازهای استان، با تاکید بر بهبود وضعیت اشتغال نیز شکل گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی با اشاره به این موضوع که باید با بررسی تخصص‌های آینده استان به سمت مهارت‌آموزی و انطباق رشته‌ها با نیازها پیش برویم، تاکید کرد: باید اولویت‌های توسعه صنعتی، اجتماعی و فرهنگی استان مدنظر قرار گیرد.
وی افزود: بر اساس ابلاغ قانون بودجه 1403، ظرفیت قانونی تجمیع یک درصد اعتبارات پژوهش‌ها به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانها واگذار نخواهد شد، لذا دستگاه‌های اجرایی به صورت مجزا باید این قانون را اجرایی کنند.
صفرنژاد به شرح خدمات طرح مطالعاتی نیز اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از دستور کارهای این نشست شرح خدمات طرح مطالعاتی است که بر اساس این طرح تدوین گزارش وضع موجود آموزش عالی استان با تاکید بر وضعیت اشتغال دانش‌آموختگان و تطبیق با نیازها، مزیت‌ها و اولویت‌های تصریح شده در اسناد توسعه و آمایش استان، نیازسنجی و برآورد نیروی انسانی متخصص مورد نیاز بخش دولتی و غیردولتی استان به تفکیک رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف در بازه پنج ساله آتی به صورت سالیانه، تعیین وضعیت اشتغال‌پذیری دانش‌آموختگان به تفکیک رشته تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی در پایان، گفت: با تصویب این طرح حداکثر باید در بازه زمانی یک ساله با تامین منابع استانی اجرایی شود.
انتهای پیام/