خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تاریخ‌سازی فرنگی‌کاران خوزستانی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 14:53
پنج کشتی گیر خوزستانی برای نخستین بار در طول تاریخ کشتی فرنگی ایران، در بازی های المپیک به روی تشک می روند.
خوزستان،المپيك،خوزستاني،كسب،پاريس،ورزش،حضور،تسنيم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در جمع خبرنگاران گفت: تاریخ‌سازی فرنگی‌کاران خوزستانی در مسیر راهیابی به المپیک و کسب پنج سهمیه از 6 وزن المپیک پاریس، موجب شادکامی مردم خوزستان شد.
حمید بنی تمیم افزود: این موفقیت بی‌سابقه و باشکوه که نوید کسب افتخارات ارزشمند ورزشکاران خوزستانی در المپیک را می‌دهد مایه مباهات است و امیدواریم در این بازی‌ها شاهد درخشش فرزندان استان باشیم.
وی ادامه داد: این موفقیت و حضور چشمگیر و پرشور فرزندان دلیر خطه خوزستان را به مردم ورزش دوست استان و جامعه اخلاق مدار ورزش خوزستان تبریک می گویم.
به گزارش تسنیم، پس از پایان رقابت های رنکینگ مجارستان که با درخشش کشتی‌گیران خوزستانی همراه شد، حضور پنج کشتی‌گیر از خوزستان در بازی‌های المپیک پاریس قطعی شد.
در این پیکارها مهدی محسن نژاد پس از کسب مدال نقره و برتری در بازی مقابل امیر ده بزرگی صاحب دوبنده تیم ملی در المپیک شد.
همچنین سعید اسماعیلی استعداد کشتی فرنگی ایران و خوزستان پس از کسب مدال برنز در رقابت های مجارستان و برتری مقابل محمدرضا گرایی جواز حضور در المپیک را دریافت کرد.
پیش از این امین میرزازاده، علیرضا مهمدی و امین کاویانی‌نژاد مسافر پاریس شده بودند تا از 6 سهمیه کشتی فرنگی ایران پنج نفر خوزستانی باشند.
انتهای پیام/735