خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۲۰ درصد از زوجین مشکل ناباروری دارند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 14:41
رئیس انجمن زنان و زایمان ایران گفت: مشکل ناباروری در ایران با توجه به مشکل جوانی جمعیت یکی از مهمترین مسائلی است که باید برای آن راهکار پیدا کرد و پزشکان زنان و زایمان در آن نقش مهمی برای حل مشکلات ناباروری ایفا می‌کنند.
زنان،زايمان،انجمن،كنگره،جمعيت،دانش،ايران،بيستمين،متخصصين

سودابه کاظمی رئیس انجمن زنان و زایمان ایران با توجه به بحث جوانی جمعیت در کشور گفت: در حال حاضر موضوع جمعیت و افزایش فرزند آوری بسیار اهمیت دارد چرا که در کشور با بحران جمعیت روبرو هستیم به همین دلیل مسائل مرتبط به بارداری و فرزند آوری از مسائل مهمی است که باید به آن پرداخته شود.
او با تاکید به اینکه حدود ۲۰ درصد از زوجینی که ازدواج می‌کنند با مشکل ناباروری روبرو هستند ادامه داد: اینها مسائلی است که باید برای آنها چاره جویی کرد و راه‌های منتهی به درمان را درآن‌ها جستجو و پیدا کرد.
کاظمی با اشاره به برگزاری بیستمین کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و زایمان به این موضوع اشاره کرد که هدف برگزاری این کنگره این است که دانش همکارانمان در ارتباط با این مسائل و موضوعات بیماری‌های زنان و مشکلات نازایی به روز شود چرا که ارتقای این دانش می‌تواند به رفع مشکلات بسیاری از زوجین نابارور کمک کند.
وی گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی سبب می‌شود هم دانش پزشکان ارتقا پیدا کند و هم متخصصان زنان این رشته را بهتر مدیریت کنند و بحث جمعیت و فرزند آوری در راس برنامه ریزی‌ها قرار گیرد.
رئیس انجمن متخصصین زنان و زایمان ایران افزود: بیستمین دوره کنگره بین المللی انجمن زنان و زایمان ایران در سه سالن برج میلاد برگزار می‌شود که به موضوعات متنوع و آخرین مطالب و اطلاعات علمی به روز دنیا در دانش تخصصی زنان و زایمان در قالب سخنرانی، پنل، میزگرد و کارگاه‌های تخصصی برگزار می‌شود.
کاظمی ادامه داد: گروه هدف متخصصان زنان و زایمان و پزشکان عمومی هستند که ۲۰ امتیاز مداوم برای گروه متخصصان زنان و ۱۴ امتیاز برای پزشکان عمومی در نظر گرفته می‌شود.
گفتی است بیستمین کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و زایمان ایران از تاریخ ۲۲ الی ۲۵ خرداد ماه سال جاری در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.