خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

محتوای سند لو رفته درباره جاسوسی سفارت آمریکا در قدس اشغالی

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 14:06
منابع خبری از لو رفتن سند جاسوسی سفارت آمریکا در قدس اشغالی از فلسطینی‌ها خبر داده و بخش‌هایی از محتوای آن را منتشر کردند.
آمريكا،غزه،نوار،سفارت،اسكله،سند،رژيم،جاسوسي،فلسطيني

روزنامه رای الیوم با اشاره به جزئیات جاسوسی سفارت آمریکا در قدس اشغالی از فلسطینی‌ها براساس این سند آورده است: در حالی که محافل نظامی و رسانه‌ای آمریکایی طی ساعات گذشته به خبر دست داشتن واشنگتن در عملیات بازگرداندن چهار اسیر صهیونیست از اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه پرداخته اند، سندی افشا شده که از جاسوسی سفارت آمریکا در سرزمین‌های اشغالی علیه فلسطینیان و به نفع سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی حکایت دارد.
محتوای این سند دیپلماتیک از "نگرانی" واشنگتن از واکنش فلسطینی‌ها به استفاده نظامی آمریکایی‌ها از اسکله شناور در ساحل نوار غزه حکایت دارد.
آمریکا به ادعای کمک رسانی به مردم نوار غزه این اسکله را با همکاری رژیم صهیونیستی در ساحل این منطقه احداث کرده است.
روزنامه رای الیوم نوشت: نگرانی آمریکا در این سند، فلسطینی‌ها را بیش از پیش به این برداشت رسانده است که از اسکله آمریکایی در نوار غزه در عملیات وحشیانه‌ای اخیر ارتش رژیم صهیونیستی در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه استفاده شده است.
در این عملیات، ارتش رژیم اسرائیل برای بازگرداندن چهار اسیر خود صد‌ها فلسطینی را شهید و زخمی کرد.
این برداشت فلسطینی‌ها باعث شد که فرماندهی مرکزی آمریکا درصدد تکذیب مشارکت اسکله آمریکایی در عملیات ارتش رژیم اسرائیل در النصیرات برآمده و آن را رد کند.
به نوشته رای الیوم، این سند دیپلماتیک همچنین فاش می‌کند که دفتر امور فلسطین در سفارت آمریکا در قدس اشغالی از فلسطینیان جاسوسی می‌کند و سفارت آمریکا «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا را در جریان شک‌های و تردید‌های کاربران فلسطینی در شبکه‌های اجتماعی درباره نقش آمریکا در نوار غزه قرار داده است.
سفارت آمریکا این شک و گمان کاربران فلسطینی را در چارچوب به زعم خود "تئوری‌های توطئه" قلمداد کرده است.
سند افشا شده دفتر سفارت امور فلسطین در سفارت آمریکا، این شک و تردید و گمان زنی کاربران فلسطینی را در چارچوب به زعم خود "تئوری‌های توطئه" قلمداد کرده و آورده است: در هفته‌های گذشته برخی تئوری‌های توطئه مطرح شده مبنی بر اینکه آمریکا از اسکله شناور در نوار غزه برای سیطره بر ذخایر گاز طبیعی در نزدیکی ساحل این منطقه یا ابزاری برای منحرف کردن نگاه‌ها از بسته بودن گذرگاه‌های زمینی نوار غزه استفاده می‌کند.
منبع: ایرنا