خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 27 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کابینه اسرائيل در حال فروپاشی است/ بنی گانتس گزینه آمریکا برای جانشینی نتانیاهو

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 13:30
کارشناس مسائل غرب آسیا به تحلیل پیامدهای استعفای عضو ارشد کابینه رژیم صهیونیستی پرداخت.
رژيم،نتانياهو،جنگ،صهيونيستي،بنيامين،بني،كابينه،هاني

هانی زاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
حسن هانی زاده کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره استعفای بنی گانتس عضو ارشد رژیم اسرائیل اظهار کرد : تعارض شدیدی بین اعضای کابینه ائتلافی بنیامین نتانیاهو بر سر جنگ غزه به وجود آمده و خروج بنی گانتس عضو ارشد شورای جنگ کابینه رژیم صهیونیستی چالشی بزرگ و جدی برای نخست وزیر خواهد بود .
وی افزود: بیش از هشت ماه از عملیات طوفان الاقصی می‌گذرد و اصرار نتانیاهو برای ادامه جنگ باعث آسیب جدی بر پیکره رژیم صهیونیستی شده است چرا که بیش از شصت میلیارد دلار هزینه جنگ به ارتش این رژیم تحمیل شده و این جنگ بیش دوهزار کشته و هفت هزار مجروح بر جای گذاشته است.
هانی زاده متذکر شد : این تعداد کشته طی ۷۵ سال اخیر بی سابقه بوده و به نظر می‌رسد که رژیم صهیونیستی در حال ورود به یک چرخه فروپاشی است و از طرفی سقوط کابینه نتانیاهو نیز قطعی شده است و این امر به منزله فروپاشی این رژیم غاصب است .
کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد: اداره جنگ در غزه برای رژیم صهیونیستی سخت خواهد شد و به نظر می‌رسد که آمریکا و اروپا به شدت نگران شرایط داخلی اسرائیل هستند و بنی گانتس به عنوان یکی از ژنرال ها و سیاستمداران این رژیم گزینه مورد نظر آمریکا بای جانشینی بنیامین نتانیاهو است.
وی در پایان گفت : خروج بنی گانتس از کابینه بنیامین نتانیاهو سبب می‌شود تا اعضای هم حزب او نیز استعفا دهند و ائتلاف شکننده بنیامین نتانیاهو منحل می‌شود که این امر یک چالش سیاسی،امنیتی و نظامی برای رژیم صهیونیستی و شخص نتانیاهو تلقی می‌شود ‌.