خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بیش از 3000 پرونده در استان کرمان به سازش ختم شد

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 13:30
معاون قضایی دادگستری استان کرمان از تشکیل 47 هیئت صلح در استان خبر داد و گفت: 3 هزار و 53 فقره پرونده ارجاع شده به این هیئت ها با سازش مختومه شده است.
صلح،جامعه،كرمان،استان،نظام،حقوقدانان،سازش،بسيج

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام محمدامیر ابراهیمی صبح امروز در نشست بصیرتی جهاد تبیین بسیج حقوقدانان استان کرمان با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی از زمان پیدایش خود تمام تلاشش بر این بوده که جامعه را به سمت آرامش رهنمون کند، اظهار داشت: ما هم باید تلاش کنیم تا در راستای اهداف مقدس نظام، جامعه به سمت آرامش برود.
وی با بیان اینکه تاکنون 47 هیئت صلح در استان کرمان تشکیل و یک هزار و 18 صلح‌یار در استان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: این هیئت‌ها توانسته‌اند در سال 1402 از مجموع 4 هزار و 465 فقره پرونده ارجاع شده، تعداد 3 هزار و 53 فقره پرونده را با سازش مختومه کنند.
معاون قضایی دادگستری استان کرمان ادامه داد: ما باید صلح و سازش را به گونه‌ای در جامعه رواج دهیم که هر خانواده دارای یک صلح‌یار باشد تا در نظام جمهوری اسلامی و در جامعه همه صلح‌یار شوند.
وی با بیان اینکه زمانی که صلح و سازش در جامعه رواج پیدا کند جامعه به صلح و آرامش خواهد رسید، افزود: آرمان ما این است که در نظام جمهوری اسلامی هر نفر یک صلح‌یار باشد؛ یعنی همه افراد جامعه تلاش کنند تا خشونت را از جامعه بزدایند و جلوی بزه قبل از طرح دعوی در دادگاه گرفته شود.
معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان کرمان، گفت: هدف ما این است که هیئت‌های صلح و صلح یاران را در کنار بسیج حقوقدانان در مساجد فعال کنیم و هر مسجد یک حقوقدان و یک هیئت صلح داشته باشد.
رئیس کانون بسیج حقوقدانان شهید سلیمانی کرمان با اشاره به برنامه‌ریزی برای بازدید از هیئت‌های صلح به خصوص اصناف و نیروی انتظامی، ادامه داد: امیدواریم در سال جدید با بازدید، اخذ گزارشات مکتوب و بازرسی‌های صورت گرفته شاهد رشد بهتر عملکرد صلح یاران و هیئت‌های صلح در سطح استان باشیم.
انتهای پیام/511/